Powyższy tytuł artykułu, to tytuł jednego z podrozdziałów mojego artykułu, na który powołała się Przewodnicząca Rady Miasta Milanówka podczas posiedzenia Komisji Budżetu w dniu 13 stycznia 2020 r, w trakcie dyskusji dotyczącej budowy rond. Mam poważne wątpliwości, czy powołując się na ten artykuł zrozumiała jego treść, czy kolejny raz próbowała manipulować słuchaczami, tym razem posługując się tytułem artykułu, który brzmi „Inwestycje celu publicznego – trudne decyzje”.

Przykro mi to pisać, ale obserwując w Milanówku nie kończące się dyskusje na każdy temat, dalej uważam, że w tym mieście nic się nie da zrobić. Taką opinię wygłosiłam na jednym z tegorocznych posiedzeń Komisji Kultury i Sportu, przepraszając Burmistrza Piotra Remiszewskiego, że nie uprzedziłam Go o tym fakcie wtedy, gdy kandydował w wyborach. Sąsiednie gminy rozwijają się, a my ciągle dyskutujemy i stoimy w miejscu. Poniedziałkowe posiedzenie Komisji Budżetu i sesja Rady Miasta, która rozpoczęła się po nim – to niestety potwierdzają.

W 2012 r dyskusja i walka dotyczyła jednego ronda, a teraz dotyczy modernizacji i rozbudowy Szkoły Podstawowej Nr 2 (SP 2) i budowy już nie jednego ale chyba 4 rond. Najgorsze jest to, że podczas trzeciej już sesji, na której jednym z tematów była modernizacja i rozbudowa SP 2, niedoinwestowanej od lat i pracującej w bardzo trudnych warunkach – kolejny raz nie podjęto decyzji, choć wszyscy radni podobno popierają tę inwestycję. A chodzi o przeznaczenie 170 tys. zł. niezbędnych na przygotowanie projektu. Mimo, iż spotkanie z radnymi odbyło się na terenie Szkoły w maju 2019 r, mimo iż kolejne odbyło się w ubiegłym tygodniu – to Przewodniczącej Rady Miasta do podjęcia „świadomej decyzji” potrzebne są jeszcze dokumenty związane z przetargiem na realizację projektu rozbudowy, który na początku 2018 r rozpisała Burmistrz Wiesława Kwiatkowska, mimo iż – jak wyjaśniał Przewodniczący Rady Rodziców SP 2  Artur Niedziński - wykonawca tego projektu wycofał się z jego realizacji.

Mam nadzieję, że kolejna dyskusja, którą radni będą prowadzili w poniedziałek 20 stycznia na posiedzeniu połączonych komisji i na sesji wznowionej po tygodniowej przerwie, skończy się korektą budżetu Milanówka i przeznaczeniem na projekt modernizacji SP 2 – 170 tys. zł. Oby…

Dlaczego Przewodnicząca Rady Miasta powołała się na mój artykuł, mimo iż od 2012 r zmieniła się organizacja ruchu w Milanówku (szczególnie przy zjeździe z wiaduktu, którego artykuł dotyczył), przybyło wiele samochodów, a Pani Przewodnicząca jeździ samochodem tylko w charakterze pasażera i niewiele może powiedzieć o korkach na ulicach – nie wiem. Warto jednak ten artykuł przeczytać, by zobaczyć jaką „powtórkę z rozrywki” fundują nam milanowscy radni.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: