Taki oto widok wprawił w osłupienie jednego z naszych czytelników. Myślałem, że takie sceny można zobaczyć tylko na stronach ze śmiesznymi zdjęciami i zawsze zastanawiałem się, kim mogą być autorzy takiego absurdu. Okazuje się jednak, że zmiany kadrowe, poczynione po wyborach w milanowskim urzędzie, miały nadzwyczajny wpływ na naszą szarą, codzienną rzeczywistość.

O grodziskich inwestycjach drogowych czy nieoczekiwanych zmianach organizacji ruchu pisaliśmy już dużo. Czasami były to pomysły nieskonsultowane z mieszkańcami, czasami nie do końca przemyślane. Pisaliśmy o tym, jak najpierw kładziono asfalt, by potem położyć kanalizację. Pisaliśmy nawet o kolejarzach, którzy wybudowali za niskie tunele, by karetki mogły nimi swobodnie przejeżdżać. Nikomu jak do tej pory nie udało się położyć nowej nawierzchni bez usunięcia starych słupów z jezdni! Nie znamy też nikogo, kto wycinałby drzewo z jezdni, dopiero po położeniu nawierzchni!

Próbowaliśmy wyjaśnić tę absurdalną sytuację w milanowskim urzędzie. Niestety, od rana nie mieliśmy szczęścia, by porozmawiać z osobą, która mogłaby w logiczny sposób wytłumaczyć zamysł twórców.

Być może Państwo mają pomysł na znalezienie zastosowania dla pozostawionych słupów? Czekamy na komentarze z propozycjami. My, rozwijając słynną myśl o korytarzach poziomych i pionowych pewnej byłej posłanki, zastanawiamy się, czy to samo można odnieść do "progów zwalniających”.


AKTUALIZACJA - 2016.01.04

Po wielu dniach i usunięciu już słupów, otrzymaliśmy odpowiedź dotyczącą naszych pytań dotyczących ulicy Chopina. Jak poinformował nas Pan Zbigniew Brzeziński - p.o. Kierownika Referatu Technicznej Obsługi Miasta - W odpowiedzi na pismo uprzejmie informuję,  że usuniecie slupów przy ulicy Chopina możliwe było dopiero po uzyskaniu zgody właściciela linii telefonicznej tj. Orange Polska S.A. Umowa na przebudowę słupów przy ul. Chopina w Milanówku została zawarta w dniu 27.ll.2015r. W tym dniu odbyło sic spotkanie przedstawiciela Urzędu Miasta z przedstawicielem firmy wykonującej przebudowę slupów oraz z Koordynatorem Orange Polska S.A. co do możliwości przebudowy przedmiotowych słupów. Na spotkaniu sporządzono raport w terenie dotyczący korekty słupów telefonicznych. Po podjętej próbie przesunięcia słupa, w którym było wrośnięte drzewo Wykonawca przebudowy słupów zwrócił się do Urzędu Miasta o wycinkę drzewa które po usunięciu słupa stanowiłoby zagrożenie dla ruchu na tej ulicy z powodu naruszenia korzeni i pnia drzewa. Po usunięciu drzewa slupy zostały przebudowane i nie stanowią zagrożenia dla ruchu samochodowego ani pieszego.

Ponadto informuj ze późniejsze zakończenie robót spowodowane było wymaganiami MPWiK dotyczącymi regulacji infrastruktury wodociągowej w ulicy. Prace przy regulacji były kilkakrotnie sprawdzane a uwagi uwzględniane na bieżąco.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: