Choć prace związane z przebudową dworca w Milanówku nadal trwają, to tunel pod torami został oddany mieszkańcom do użytkowania.

- Jak poinformował nas wykonawca, mimo tego, że remont dworca się nie zakończył, tunel ostatecznie został udostępniony – mówi Piotr Remiszewski, Burmistrz Milanówka. - Od kilku miesięcy zabiegaliśmy o przyspieszenie prac, jak widać, są tego efekty. Nie oznacza to, że prace z nim związane są zakończone. W kolejnych tygodniach mają być otwierane wejścia na perony oraz windy.

Cieszę się, że trwająca tak długo uciążliwość, wreszcie przechodzi do historii. Na pewno ważnym elementem była tu współpraca stron i dobra wola nas, miasta w pracach związanych z kolektorem odwadniającym dworzec. Bez tego, do dzisiaj tunel byłby zamknięty.

Zawsze stawiałem na dialog i szukanie rozwiązań obustronnie zadowalających. To, że już dzisiaj możemy przechodzić pod torami bezpiecznie, to tego efekt. Tą drogą dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Miasta, którzy zaangażowali się w tę kwestię i współpracowali z wykonawcą realizującym tę inwestycję na zlecenie PKP – mówi Burmistrz.

Niestety, pozostaje jeszcze jedna kwestia. Ta jest już całkowicie zależna od mieszkańców. Tunel jeszcze przed otwarciem został pomalowany sprayami, a spontaniczne graffiti nie upiększają tego miejsca.

Szanujmy to co jest naszym wspólnym dobrem i przyjmijmy wszyscy jako mieszkańcy postawę zerowej tolerancji dla niszczenia mienia. Taki tunel to również wizytówka Milanówka. "Upiększony" bazgrołami, nie wystawia nam dobrego świadectwa.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Tunel pod torami PKP otwarty!


To może Cię zainteresować: