Modernizacja wodociągu w ul. Żabie Oczko w Milanówku

Milanowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. zakończyło wymianę żeliwnego wodociągu w ulicy Żabie Oczko w Milanówku.

Wodociąg ten został wybudowany w latach:

  • 1979 na odcinku od ulicy Słowackiego do Szkoły Podstawowej nr 3
  • 1988 na odcinku od ulicy Krakowskiej do Szkoły Podstawowej nr 3.

Ze względu na występujące na tym odcinku liczne awarie wodociągowe oraz w związku  z pogorszeniem parametrów hydraulicznych sieci na skutek odkładania się naturalnych osadów na ściankach wewnętrznych rury, MPWiK Sp. z o.o. zaplanowało modernizację sieci. W listopadzie 2022 roku uzyskaliśmy pozwolenie na budowę nowego wodociągu. Sieć wodociągowa o długości 298,0 m wybudowana została metodą bezwykopową z rur PE o średnicy DN 110. Natomiast komory do przecisków, montaż węzłów z nowymi zasuwami, zasuw domowych, hydrantów odbył się w wykopie otwartym. Wszystkie przyłącza na odcinku od wodociągu do granicy nieruchomości zostały wymienione na rury PE o średnicy dostosowanej w zależności od zapotrzebowania odbiorców na wodę.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Żabie Oczko w Milanówku, prace zostały rozpoczęte w okresie ferii zimowych, a najbardziej uciążliwe roboty prowadzone były w dni wolne od pracy. Dziękujemy wszystkim mieszańcom ulicy Żabie Oczko za cierpliwość i wyrozumiałość podczas prowadzonych prac.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Modernizacja wodociągu w ul. Żabie Oczko w Milanówku


To może Cię zainteresować: