Nowy wodociąg zasili brwinowskie wsie

Problem z zaopatrzeniem w wodę miejscowości na południu gminy Brwinów trapił od dawna włodarzy gminy. Mówił o tym między innymi Burmistrz Arkadiusz Kosiński w wywiadzie dla O!. Jest szansa, ze sytuacja wkrótce się zmieni!. Gmina Brwinów rozpoczyna kolejną ważną inwestycję - woda do Owczarni (a dalej do Żółwina i Tereni) popłynie za kilka miesięcy bezpośrednio z Brwinowa, omijając sieć wodociągową Podkowy Leśnej.

W tym roku nie było problemów z brakiem opadów, niemniej w poprzednich latach sytuacja nie wyglądała tak dobrze. Braki wody dotknęły w  czerwcu 2019 r. w szczególny sposób Żółwin, Terenię i Owczarnię, które pozbawione są ciągłości terytorialnej z pozostałą częścią gminy Brwinów. Tereny te zaopatrywane były do tej pory  przez Podkowę Leśną ze swojej stacji uzdatniania do sieci wodociągowej wsi Żółwin, Terenia i Owczarnia, a na zasadach wzajemności gmina Brwinów miała wprowadzać taką samą ilość wody do sieci wodociągowej miasta Podkowy Leśnej.

Niestety po różnego rodzaju kłopotach, jakie pojawiły się w ostatnich latach, gmina Brwinów przystąpiła do projektowania nowego połączenia omijającego sieć podkowiańską. Burmistrz Arkadiusz Kosiński zapowiada, że prace budowlane zakończą się jeszcze w tym roku. Do przetargu stanęło siedem firm, z których po analizie złożonych ofert zostanie wyłoniony wykonawca. Umowa zostanie podpisana w najbliższych tygodniach. Pozwoli to na realizację inwestycji w 2020 r.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: