Mimo zimy na ul. Lilpopa w Brwinowie i na ul. Szkolnej w Żółwinie można zobaczyć pracujące ekipy.

Po południowej stronie Brwinowa trwa rozbudowa ul. Lilpopa na odcinku ok. 530 m, od ul. Wilsona do ul. Borkowej. Powstaje nowa nawierzchnia jezdni, dwa wyniesione skrzyżowania, chodnik, ścieżka pieszo-rowerowa, zjazdy do posesji oraz oświetlenie uliczne. Planowane są także miejsca postojowe w rejonie przedszkola samorządowego i Parku Niepodległości. Wkrótce ekipa przeniesie się na ul. Sienkiewicza oraz ul. Żwirki i Wigury w Brwinowie. Ulice te łączą dwie drogi powiatowe ul. Powstańców Warszawy z ul. Piłsudskiego, a także krzyżują się z drogą wojewódzką.

Prace przy ul. Szkolnej są realizowane etapami i obejmują całą długość drogi, od ul. Nadarzyńskiej do ul. Granicznej, oraz odcinek ul. Jedwabnej do ul. Polnej wraz z budową ronda z pięcioma wlotami, gdzie już zaplanowane jest włączenie dwóch dróg przewidzianych w tym miejscu przez plan miejscowy. W ramach inwestycji zostanie wybudowana m.in. kanalizacja sanitarna, odwodnienie, ścieżka rowerowa odsunięta od jezdni, oświetlenie uliczne oraz kilkadziesiąt miejsc parkingowych.

Realizacja prac w Brwinowie  jest możliwa dzięki bezzwrotnemu dofinansowaniu w wysokości 5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Z kolei rozbudowa ul. Szkolnej w Żółwinie została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 5,2 mln zł.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Inwestycje drogowe w Żółwinie i Brwinowie


To może Cię zainteresować: