Wraz z wiosną brwinowskie inwestycje drogowe ruszyły pełną parą i już za kilka tygodni mieszkańcy będą mogli cieszyć się nowymi, równymi ulicami.
Cały czas trwają prace przy ul. Szkolnej w Żółwinie. Wykonawca działa obecnie na odcinku od szkoły do ul. Granicznej, gdzie wykonano już odwodnienie i kanalizację sanitarną oraz podbudowę jezdni i ścieżki rowerowej oraz chodnik.

Wcześniej wykonane zostały w całości prace od ul. Nadarzyńskiej do ronda oraz prawie wszystkie prace od ronda do szkoły.

Obecnie układany jest asfalt na ścieżce rowerowej od szkoły do ul. Granicznej. Pierwsze dwie warstwy asfaltu na jezdni na tym odcinku zostaną ułożone w połowie kwietnia. Warto pamiętać, że w jedną z sobót w drugiej części kwietnia ul. Szkolna będzie zamknięta na kilka godzin w celu ułożenia ostatniej trzeciej warstwy ścieralnej asfaltu.

Zaawansowana jest już rozbudowa ul. Lilpopa na odcinku ok. 530 m, od ul. Wilsona do ul. Borkowej. Wykonywane zostało już odwodnienie w rejonie przedszkola i podbudowa jezdni na ul. Orzeszkowej oraz przed Parkiem Niepodległości. Pod koniec marca wykonane zostały obydwie warstwy asfaltu na całej długości ulic. Praktycznie gotowa już jest konstrukcja ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od przedszkola do ul. Borkowej i chodnik po nieparzystej stronie na odcinku od ul. Orzeszkowej do ul. Borkowej. Docelowo powstanie tu nowa nawierzchnia jezdni, dwa wyniesione skrzyżowania, chodnik i ścieżka pieszo-rowerowa. Planowane są także miejsca postojowe w rejonie przedszkola samorządowego i Parku Niepodległości.

Coraz aktywniej toczą się prace na ul. H. Sienkiewicza, która zostanie przebudowana na odcinku ponad 900 m. Ulice te stanowią istotny element połączeń drogowych w mieście, łączą dwie drogi powiatowe ul. Powstańców Warszawy z ul. Piłsudskiego, a także krzyżują się z drogą wojewódzką. W ramach prac zaplanowano wykonanie nowej nawierzchni, czterech wyniesionych skrzyżowań i chodników.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Inwestycje drogowe nabierają rozpędu


To może Cię zainteresować: