Gmina Brwinów przystępuje do rozbudowy ul. Szkolnej w Żółwinie. Będzie to największa inwestycja drogowa w historii gminy. Wartość umowy zawartej 13 września 2022 r. ze spółką Fal-Bruk wynosi niemal 16 milionów złotych.

Rozbudowa ul. Szkolnej rozpocznie się jeszcze w tym roku. Prace będą realizowane etapami i obejmą całą długość drogi, od ul. Nadarzyńskiej do ul. Granicznej, oraz odcinek ul. Jedwabnej do ul. Polnej wraz z budową ronda z pięcioma wlotami, gdzie już zaplanowane jest włączenie dwóch dróg przewidzianych w tym miejscu przez plan miejscowy. W ramach inwestycji zostanie wybudowana m.in. kanalizacja sanitarna, odwodnienie, wygodna ścieżka rowerowa odsunięta od jezdni, oświetlenie uliczne oraz kilkadziesiąt miejsc parkingowych (na odcinku od kortów tenisowych do wjazdu na Orlika). – Ta inwestycja będzie miała wielki wpływ na bezpieczeństwo dzieci poruszających się tą ulicą w drodze do i ze szkoły – podkreślał burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Umowa ze spółką Fal-Bruk z Warszawy została podpisana 13 września 2022 r. Wykonawca będzie mieć 12 miesięcy na zrealizowanie tego zadania, więc można spodziewać się, że już wkrótce przystąpi do prac związanych z budową wodociągu, kanalizacji oraz odwodnienia drogi. Prezes firmy Bogdan Falenta może się pochwalić wieloma udanymi inwestycjami realizowanymi w tej części Mazowsza. Całkowita wartość umowy wynosi 15.969.090,00 zł. Gmina Brwinów pozyskała na tę inwestycję 5.000.000,00 zł dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: