Powiat pruszkowski przystępuje do kolejnych prac związanych remontem a w przyszłości również z rozbudową ulicy Nadarzyńskiej w Żółwinie oraz ulicy Żółwińskiej w Owczarni.

Jak poinformował nas Grzegorz Kamiński wicestarosta pruszkowski, rozstrzygnięto już dwa przetargi w tym zakresie.. Pierwszy z nich dotyczy remontu nawierzchni. – Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie remontu nawierzchni bitumicznej (nakładki asfaltowej) drogi powiatowej ul. Nadarzyńskiej w Żółwinie i Żółwińskiej w Owczarni na odcinku o długości ok. 1250 m od ul. Szkolnej do ul. Kazimierzowskiej. Wykonawcą zadania została firma EFEKT Krzysztof Brudnowski z Warszawy. Natomiast koszt inwestycji to 576 870 zł brutto – informuje Wicestarosta Pruszkowski Grzegorz Kamiński.

Równocześnie rozstrzygnięty został przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej pod rozbudowę drogi powiatowej nr 3109W. – W ramach tej inwestycji planowane jest wykonanie dokumentacji technicznej nie tylko jezdni, ale również budowy ciągu pieszego oraz ciągu rowerowego wraz z budową systemu odwodnienia nowopowstałej infrastruktury. Dokumentacja zostanie przygotowana na odcinek od ul. Szkolnej w Żółwinie do ul. Kazimierzowskiej w Owczarni – mówi Wicestarosta. Koszt tego zadania przewidziano na kwotę 330 870 zł brutto, a wykonaniem zajmie się firma ROBIMART z Pruszkowa.

Termin wykonania dokumentacji projektowej na rozbudowę ul. Żówińskiej i Nadarzyńskiej, to 2 grudnia 2022 r.

Projektowanie rozbudowy niniejszych dróg jest niezbędny ze względu na zwiększanie się liczby mieszkańców na terenie Żółwina i Owczarni. W obecnym czasie wykonywany remont nawierzchni bitumicznej wystarczy na kilka Lat. Po tym okresie powiat posiadając dokumentację projektową będzie mógł przystąpić do gruntownej przebudowy ul. Żółwińskiej i Nadarzyńskiej. Zadbanie o odpowiednią jakość dróg, na terenie Żółwina i Owczarni, jest priorytetowym wyzwaniem dla powiatu, co potwierdza Grzegorz Kamiński wicestarosta pruszkowski.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: