Prawie 71 mln zł otrzymają samorządy z województwa mazowieckiego, z regionu warszawskiego, w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Uroczystość podpisania umów z udziałem Wicewojewody Mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego odbyła się 24 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Wołominie. W wydarzeniu udział wzięli również Sekretarz Stanu Piotr Uściński oraz Poseł na Sejm RP Zdzisław Sipiera.

W naszej okolicy dofinansowanie otrzymały:

  • Powiat Pruszkowski - umowa na kwotę ponad 3,8 mln zł na rozbudowę drogi powiatowej nr 3107W ulicy Komorowskiej w Pruszkowie na odcinku od skrzyżowania z al. Armii Krajowej do skrzyżowania z ulicą Pogodną,
  • Powiat Grodziski - umowa na kwotę ponad 12 mln zł na rozbudowę drogi powiatowej nr 1515W w miejscowościach Budy-Grzybek - gmina Jaktorów oraz Czarny Las i Makówka - gmina Grodzisk Mazowiecki,
  • Gmina Raszyn – umowa na kwotę ponad 1,2 mln zł na rozbudowę drogi w ciągu ulicy Opaczewskiej w miejscowości Raszyn,

Dodatkowo, indywidualnie została podpisana również umowa w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z powiatem grodziskim na kwotę ponad 6 mln zł na budowę drogi powiatowej nr 1502W od drogi powiatowej nr 1501W do granicy powiatu wraz z rozbudową skrzyżowania z drogą nr 1501W na rondo w miejscowości Książenice.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: