W ostatnich dniach poseł Zdzisław Sipiera wręczył promesy na dofinansowania inwestycji drogowych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Samorządy z naszej okolicy otrzymały w sumie ponad 57 mln złotych.

Dla samorządów powiatu pruszkowskiego promesy zostały rozdane w zeszły piątek, w Urzędzie Miasta Pruszkowa. Niewątpliwym liderem tego naboru zostało miasto Pruszków, które otrzymało dofinansowanie na trzy ważne inwestycje:

  • budowę drogi gminnej – ul. Kościuszki w Pruszkowie w wysokości 8 533 909,20 zł,
  • budowę układu drogowego składającego się z ul. Nowoinżynierskiej, 1 KDZ wraz z budową mostu na Utracie – w wysokości 5 268 806,99 zł,
  • budowę ul. Grunwaldzkiej w zakresie dojazdu na wiadukt drogowy nad torami wraz z dowiązaniem do istniejącego układu drogowego i sieciami uzbrojenia terenu – 5 125 392,99 zł.

Na rozbudowę drogi powiatowej nr 3107W ul. Komorowskiej w Pruszkowie dofinansowanie otrzymał Powiat Pruszkowski. Środki otrzymała też Gmina Brwinów na rozbudowę ul. Szkolnej w Żółwinie oraz Gmina Raszyn na rozbudowę drogi w ciągu ul. Opaczewskiej.

Na liście rezerwowej znajdują się dość wysoko projekty rozbudowy drogi gminnej ul. Młochowskiej w Gminie Brwinów oraz rozbudowy ul. Prusa w Regułach.

W poniedziałek 13 stycznia promesy zostały rozdane w grodziskiej Mediatece. Najwięcej środków otrzymał powiat grodziski na następujące inwestycje:

  • rozbudowę drogi powiatowej nr 1515W w miejscowościach Budy-Grzybek, Czarny Las i Makówka,
  • budowę skrzyżowania drogi powiatowej nr 1508W z drogą gminną 150210W wraz z rozbudową drogi powiatowej nr 1508W w miejscowości Chlebnia,
  • budowę drogi powiatowej nr 1502W od drogi powiatowej nr 1501W do granicy powiatu wraz z rozbudową skrzyżowania z drogą nr 1501W na rondo w miejscowości Książenice.

Środki otrzymała też Gmina Grodzisk Mazowiecki na budowę ul. Prostej w Grodzisku Mazowieckim.

Na liście rezerwowej znalazły się projekty rozbudowy ul. Alpejskiej w Chylicach (Gmina Jaktorów), oraz rozbudowa ul. Zachodniej w Podkowie Leśnej.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: