Władze Gminy Żabia Wola kładą szczególny nacisk na poprawę bezpieczeństwa oraz jakości życia mieszkańców. Kwestią priorytetową jest więc m.in. poprawa warunków komunikacyjnych na terenie Gminy. Z uwagi na ograniczone środki budżetowe, żabiowolski samorząd stara się pozyskać, jak najwięcej środków zewnętrznych na remont oraz przebudowę lokalnych dróg. Ogromnym sukcesem było pozyskanie przez Gminę blisko 10 mln złotych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Dofinansowanie w wysokości 70% wartości kosztorysowej inwestycji, które Gmina otrzymała pozwoliło na przebudowę 3 dróg gminnych: ul. Krakowiańskiej w Żelechowie, ul. Dębowej w Osowcu (II etap) i ul. Słonecznej w Grzegorzewicach oraz przebudowę i remont ul. Kresowej w Ojrzanowie. Symboliczny czek na dofinansowanie w/w inwestycji drogowych wręczył, jesienią ub.r., na ręce Wójta Gminy Piotra Rybki, ówczesny Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Za realizację inwestycji na ul. Krakowiańskiej w Żelechowie i ul. Kresowej w Ojrzanowie odpowiedzialna była firma Instal-Nika Sp. z o. o . sp. k. z Warszawy, wyłoniona w wyniku postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego. Prace na ul. Dębowej w Osowcu, obejmujące oprócz remontu nawierzchni, także budowę chodnika, realizował Podwykonawca firmy- Robokop Grzegorz Leonowicz z Milanówka.

Minęło kilka miesięcy i realizacja inwestycji drogowych dofinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych powoli dobiega końca. Mieszkańcy Gminy mogą już korzystać z wyremontowanych dróg w Żelechowie, Osowcu i Ojrzanowie. Rozpoczął się także odbiór prac na ul. Słonecznej w Grzegorzewicach.

Łączna wartość inwestycji na ul. Krakowiańskiej w Żelechowie, ul. Dębowej w Osowcu (II etap) i ul. Kresowej w Ojrzanowie wyniosła ponad 6,7 mln zł brutto. Niebawem planowane jest oficjalne otwarcie dróg.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Żabia Wola buduje kolejne drogi


To może Cię zainteresować: