Rozpoczęła się długo oczekiwana inwestycja drogowa w powiecie grodziskim. Przebudowana zostanie jedna z głównych dróg w kierunku gminy Błonie, łącząca Grodzisk Mazowiecki, Izdebno, Cegłów, Bożą Wolę i Bramki Ludne.

Z inwestycji cieszyć się będą zwłaszcza mieszkańcy Bożej Woli, bo prace dotyczą odcinka drogi wzdłuż ulic Sadowej i 1 Maja. Zadanie obejmować będzie przede wszystkim wymianę nawierzchni jezdni wraz z wykonaniem odwodnienia i oznakowania, ale także budowę chodników, poboczy oraz zjazdów indywidualnych i publicznych. Dodatkowo w projekcie przewidziano poszerzenie drogi oraz przebudowę najniebezpieczniejszego skrzyżowania w tym rejonie, czyli tego znajdującego się przy ulicach Parkowej i Błońskiej. Celem tego projektu jest zachowanie jednorodności drogi pod względem technicznym na całej jej długości, ale nie tylko. To jedno z tych zadań, które poprawić ma nie tylko komfort jazdy kierowców, ale także bezpieczeństwo mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych. Po naszym artykule przewidziano oznakowanie przejść dla pieszych, w postaci aktywnych znaków pionowych z pulsującym, żółtym światłem. To istotne z punktu widzenia rodziców i ich dzieci, którzy już od dawna wnioskowali o poprawę bezpieczeństwa na przejściu tuż przed szkołą. Zbierane były nawet w tej sprawie podpisy mieszkańców.

- Już na początku kadencji droga ta była dla nas jednym z priorytetowych zadań do realizacji. Jest ważnym ciągiem komunikacyjnym, który już od dawna wymagał remontu. W ubiegłym roku staraliśmy się o dofinansowanie tej inwestycji i to się udało. Cieszy to tym bardziej, że po remoncie zwiększy się bezpieczeństwo kierowców i pieszych w miejscach, gdzie często dochodziło do nieprzyjemnych sytuacji – mówi radny powiatu Dariusz Dąbrowski.

Starostwo rzeczywiście otrzymało na to zadanie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3 339 033,55 zł. Całkowity koszt inwestycji to 4 777 550 zł, a jej zakończenie planowane jest na koniec sierpnia br.

Przypomnijmy, że Starostwo z Funduszu otrzymało już blisko 9 mln zł, dzięki czemu wyremontowane zostały drogi powiatowe: od ul. Mazowieckiej w Opypach do granicy z miastem Milanówek, w miejscowości Opypy, Książenice oraz ul. Pomorska w Jaktorowie. Przed samorządem zostają jeszcze dwa zadania: przebudowa ulic Sadowej i 1 Maja w gminie Baranów oraz ul. Brwinowskiej w Podkowie Leśnej.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatowych


To może Cię zainteresować: