W ostatnich dniach zakończona została budowa drogi gminnej w ciągu ulicy Żwirowej w Grodzisku Mazowieckim oraz ulicy Akwarelowej we wsi Odrano Wola. Ten ważny ciąg poprawi znacznie komunikację na południu gminy.

Wspomniana droga jest jedną z ważniejszych w południowej części gminy. Łączy rondo u zbiegu ulic Radońskiej i Emilii Plater w Grodzisku z ul. Osowiecką we wsi Odrano Wola. Do niedawna nawierzchnia wykonana była z płyt betonowych, co znacznie obniżało komfort podróżnych, jak i okolicznych mieszkańców. Problemem był też brak odwodnienia.

W ramach realizacji inwestycji wybudowana została droga wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową, oświetleniem i kanalizacją deszczową. Przebudowana została sieć wodociągowa i kanalizacji sanitarnej oraz gazowa i telekomunikacyjna. Całkowita wartość inwestycji to 7 439 020,96zł, z czego 4 556 370,98 pochodziło z dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycję zrealizowała firma Mabau.

To nie jedyna inwestycja drogowa prowadzona obecnie na południu gminy. Do końca listopada zakończone zostaną wszystkie prace przy przebudowie Al. Marylskiego w Książenicach i nowym rondzie łączącym ją z ul. Mazowiecką

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: