Pamięci Tadeusza Jarzembowskiego

10 listopada w Teatrze Letnim MOK w Milanówku odbył się wieczór upamiętniający życie i działalność Tadeusza „Jarskiego” Jarzembowskiego, zmarłego w tym roku działacza "Solidarności" i dyrektora Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego w Londynie. W wigilię Święta Niepodległości z Jego dokonaniami i zwyczajnym życiem w obecności rodziny (żony Barbary i syna) oraz przyjaciół mogli zapoznać się mieszkańcy Milanówka.

Spotkaniu towarzyszyły ciepłe wspomnienia przyjaciół, ciekawe aranżacja tekstów literackich i publicystycznych autorstwa Tadeusza Jarzembowskiego w wykonaniu aktorów warszawskich scen teatralnych oraz wystawa fotografii na temat życia Jarzembowskiego i działalności utworzonej przez Niego w Londynie na początku lat 80-tych XX w. organizacji pod nazwą Solidarity with Solidarity, wspierającej ruch solidarnościowy w Polsce.

Tadeusz Jarzembowski został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, który z rąk Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego 11 listopada odebrała Rodzina działacza.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wieczór poświęcony pamięci Tadeusza "Jarskiego" Jarzembowskiego


To może Cię zainteresować: