Podczas Spotkania Wigilijnego w Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanówku, w której uczestniczyli Strażacy wraz z rodzinami oraz zaproszeni goście, OSP otrzymała od Burmistrza Piotra Remiszewskiego wspaniałe prezenty. Najważniejszym było porozumienie odwołujące częściowe wypowiedzenie umowy użyczenia budynku i terenu na jakim ma swoją siedzibę OSP.

Pozostałe prezenty to: Karty Wstępu dla wszystkich Strażaków, biorących udział w działaniach bojowych, na "Seminarium z zakresu ochrony przeciwpożarowej", które odbędzie się w styczniu 2019 w Warszawie, „specjalistyczna” gaśnica i obietnica wspierania OSP przez całą kadencję.

Prezenty zostały wręczone po powitaniu wszystkich zebranych przez Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej druha Sławomira Bączkowskiego, który w swoim wystąpieniu życzył wszystkim zebranym radosnych Świąt, a druhom Świąt bez wezwania na akcje. W ciepłych słowach zwrócił się do rodzin, dziękując im za wyrozumiałość oraz do druhów seniorów z podziękowaniem za duchowe wsparcie. Dziękował również burmistrzowi Piotrowi Remiszewskiemu za wspaniałe prezenty.

Życzenia zebranym złożyli także zaproszeni goście z Powiatowej Straży Pożarnej: st. brygadier Grzegorz Przerwa, mł. brygadier Marek Szymanek, Prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie grodziskim Piotr Galiński, Piotr Iwicki z OSP Raszyn, który przekazał Burmistrzowi Piotrowi Remiszewskiemu upominek otrzymany w przeszłości od strażaków z USA, wicestarosta Krzysztof Filipiak oraz księża: proboszcz parafii św. Jadwigi ks. Grzegorz Jaszczyk oraz ks. Stanisław Jurczuk prezes Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. Ksiądz Grzegorz Jaszczyk po odczytaniu ewangelii podkreślił, że strażacy udając się na akcje w celu ratowania życia i mienia bliźnich, realizują ewangeliczne przesłanie. Sięgnął również do wspomnień z dzieciństwa mówiąc o szafie, w której wisiał strażacki mundur pradziadka, traktowany jak relikwia.

Następnie zebrani dzielili się opłatkiem, składali sobie wzajemnie świąteczne życzenia, rozdawali dzieciom mikołajkowe prezenty i próbowali wigilijnych potraw. W Kolacji Wigilijnej uczestniczyło wielu milanowskich radnych z przewodniczącą Rady Miasta – Janiną Moławą oraz wiceburmistrz – Ryszard Raban.

Na zakończenie warto przypomnieć, że pomysł zajęcia części remizy OSP na dzienny dom pobytu Senior+, zrodził się u byłej burmistrz Wiesławy Kwiatkowskiej pod koniec 2017. Tę lokalizację podała we wniosku o dofinansowanie organizacji domu, bez uzgodnienia z druhami. Nie przypuszczałam jednak, że burmistrz posunie się do częściowego wypowiedzenia umowy użyczenia zawartej w kwietniu 2011 r (umowa wpisana do księgi wieczystej) tym bardziej, że remiza została wybudowana w tym miejscu w 1944 r, dla Stowarzyszenia Ochotnicza Straż Pożarna zarejestrowanego w 1935 r. Dobrze, że decyzja Burmistrza Piotra Remiszewskiego przywraca normalność w stosunkach pomiędzy władzami samorządowymi Milanówka a OSP, tak zasłużonej dla miasta i jego mieszkańców organizacji pozarządowej.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Powrót do normalności


To może Cię zainteresować: