Szymon Wójcik – w dniu 31.10.2019 roku zmarł nagle w wieku 37 lat. Prezes Fundacji Katolicka Akcja Charytatywna. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w dniu 8.11.br. w kościele Św. Jadwigi w Milanówku, po czym nastąpi wyprowadzenie Zmarłego na miejscowy cmentarz. To informacje z nekrologu.

Śmierć Szymona wstrząsnęła wielu mieszkańcami Milanówka, a przede wszystkim tymi, którzy dobrze go znali, którzy z nim pracowali i to zarówno w Milanowskim Centrum Kultury jak i w Milanowskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Pozwolę sobie zacytować teksty pożegnania Szymona, zamieszczone w internecie przez te instytucje:

Szymonie, wielokrotnie tworzyłeś z nami wydarzenia kulturalne, dobrze wiedziałeś, że strona techniczna naszej pracy jest niezwykle istotna, dlatego gdyby nie Twoje zaangażowanie i pracowitość, wiele naszych wydarzeń nie miałoby takiego efektu.
Byłeś także aktywnym społecznikiem, który współpracował z nami przy każdej okazji. To TY zawsze z uśmiechem na twarzy witałeś nas na odprawach jako pierwszy. Nie zapomnimy Twoich żartów, pomysłów, a przede wszystkim dobrego słowa, nawet gdy mieliśmy już dość. Będzie nam brakowało Twojego poczucia humoru, rozsądku i spojrzenia na świat.

Wieloletni pracownik MPWiK, na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i naszej pamięci. Byłeś wspaniałym kolegą. Wyróżniało Cię pozytywne podejście do życia, niesamowite poczucie humoru oraz szacunek do drugiego człowieka.

I jeszcze jeden wpis kogoś, kto pewnie dobrze znał Szymona: Jeden z najporządniejszych i prawdziwych ludzi, których znałem.

Ja miałam okazję podziwiać zaangażowanie Szymona w wielu działaniach społecznych. Ostatnio, podczas festynu parafialnego w parafii Matki Bożej Bolesnej w Milanówku, kiedy przez wiele godzin z uśmiechem podawał zgromadzonym mieszkańcom miseczki z grochówką nalewaną z kuchni polowej.

W kościele żegnało go bardzo wiele osób. Wielu żegnających przyszło z kwiatami.

Trudno nie zgodzić się z  ks. Bartłomiejem, żegnającym Szymona, że „Śmierć zawsze przychodzi nie w porę …Dla człowieka wierzącego śmierć jest trudnym doświadczeniem…Życie wiernych zmienia się, ale się nie kończy..”.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: