Milanowska rewolucja kulturalna

W ostatnich tygodniach milanowska kultura żyje coraz to wspanialszymi wiadomościami. W okresie gdy kultura w innych miastach walczy o przeżycie, w Milanówku widzimy coraz to nowe plany związane z dofinansowaniem remontu Walerii, koncepcji przebudowy Teatru Letniego, a w ostatnich dniach spadku po zmarłej osobie, w którym zapisano środki na zakup i remont budynku przy ul. Łąkowej, gdzie powstanie „Fabryka Kultury”

W mieście gdzie od dziesięcioleci ze względu na niedofinansowanie i fatalny stan obiektów kultura podupadała, od dwóch lat widzimy znaczne ożywienie, a w ostatnim czasie istną rewolucję. Po dotacjach, które zdaniem wielu osób były nie do uzyskania, w ostatnich dniach wielu mieszkańców zelektryzowała informacja o spadku po zmarłej za granicą mieszkance Milanówka, której życzeniem było przeznaczenie dużej części swojej fortuny na zakup budynku przy ul. Łąkowej z przeznaczeniem na cele kulturalne.

Ten splot okoliczności zdaniem burmistrza Piotra Remiszewskiego pozwoli stworzyć trzy wyjątkowe miejsca, w trzech różnych częściach miasta!

  1. Willa Waleria (ul. Spacerowa 22) – wernisaże, aukcje sztuki i warsztaty artystyczne. Ten wyjątkowy, historyczny obiekt znowu będzie skupiać artystów, pasjonatów i odbiorców sztuki! Pozyskaliśmy na rewitalizację tego historycznego obiektu dotację w wysokości 8 041 119,02 zł!
  2. Teatr Letni (ul. Kościelna 3) - integracja, spotkania oraz warsztaty. Będzie to kameralna przestrzeń, dostępna dla wszystkich i otwarta na wszelkie oddolne inicjatywy! Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie tego zabytkowego budynku.
  3. Fabryka Kultury (ul. Łąkowa 3) - kino, sala koncertowa, sale prób. Będziemy mogli tam organizować koncerty nawet dla 400 osób, a także w godnych warunkach rozwijać pasje i talenty naszych mieszkańców! Gmina została spadkobiercą ogromnej kwoty zarówno na zakup, jak i adaptację budynku w Fabrykę Kultury!

Jakie jest Państwa zdanie na temat tego pomysłu? Więcej informacji przekażemy w najnowszym 20 numerze O! Obiektywnej Gazety Mazowsza Zachodniego.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: