Uroczyste spotkanie z mieszkańcami Milanówka

Milanowskie Wieczerze Wigilijne zainicjowała pani Danuta Kijewska i organizowała je przez wiele lat. Ten fakt przypomniał burmistrz Piotr Remiszewski witając się z mieszkańcami, którzy w dniu 17 grudnia br. zareagowali na zaproszenie burmistrza  i przybyli do Starego Kina. To dobrze, że wreszcie tego typu spotkania nie odbywają się w namiotach, ale w pięknie udekorowanej sali.

Poza świątecznymi życzeniami, które składali licznie zgromadzonym mieszkańcom: burmistrz Piotr Remiszewski, dyrektor Centrum Usług Społecznych  Krystyna Kott i wikary z parafii św. Jadwigi Śląskiej, mieszkańcy składali sobie wzajemnie życzenia dzieląc się opłatkiem. Komendant Hufca im. Janusza Kusocińskiego przekazał burmistrzowi Betlejemskie Światło Pokoju (polscy harcerze odebrali je od harcerzy słowackich w Popradzie).

Dla wchodzących była kawa i herbata z różnymi ciastami, paszteciki z czerwonym barszczem, pierogi z kapustą i grzybami i bigos z grzybami. Pod koniec spotkania losowano prezenty, a z prezentów, które pozostały,  mieszkańcy mogli wybierać te produkty, które potrzebowali. Z bigosu można było również skorzystać w namiocie, na zewnątrz Starego Kina.

Było również coś dla ducha - piękny koncert w wykonaniu bandu Jazzy Performance.

Honory „gospodyni” wieczoru pełniła  Aneta Majak – dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury.

Organizatorami uroczystego spotkania byli: Urząd Miasta, Milanowskie Centrum Kultury, Centrum Usług Społecznych i Miejska Biblioteka Publiczna. A to wszystko mogło się odbyć dzięki wielu sponsorom: firmie Disan,  Prawdziwym Krówkom Pomorskiego, Bankowi Spółdzielczemu w Białej Rawskiej, firmie Forpłyt , firmie Akcesoria meblowe o jakich marzysz, Cukierni PACZEŚNI, Piekarnii cukierni Witaszczyk, ANEK zabawki, GLOVES s.j. ZU Jarosław Paćko.

Jedyną radną, która dzieliła się opłatkiem z mieszkańcami była Hanna Młynarska. Pozostali radni nie mieli ochoty spotkać się z mieszkańcami.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Uroczyste spotkanie z mieszkańcami Milanówka


To może Cię zainteresować: