Coraz szybciej zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – dla wielu najradośniejsze i rodzinne święta w roku. Miasta przystrajane są świątecznymi dekoracjami, dzieci cieszą się z mikołajkowych prezentów, a dorośli z przedświątecznych atrakcji. Nasza redakcja uczestniczyła ostatnio w wielu przedświątecznych wydarzeniach, a to dopiero początek…

W minioną sobotę Grodziskie Centrum Kultury zorganizowało Mikołajki dla najmłodszych. O godzinie 13 w foyer kina rozpoczęły się warsztaty dla dzieci, podczas których milusińscy mogli wykonać swoje ozdoby świąteczne. Tego dnia wystąpił też teatrzyk „TRIP” z przedstawieniem „Cudowna Podróż”. Spektakl przyciągnął pod scenę dużą grupę dzieci, które z ciekawością obejrzały całą, wyjątkowo oryginalną historię.

Punktem kulminacyjnym tego wieczoru było rozpalenie światełek na choince przed Centrum Kultury, co już tradycyjnie nie powiodło się za pierwszym razem. Byli też Mikołajowie, którzy w tym roku nietypowo „przylecieli helikopterem” i z worami cukierków zeszli po linach z dachu Centrum Kultury. Krótkim okolicznościowym przemówieniem zaszczycił zebranych mieszkańców Burmistrz Tomasz Krupski, którego przemyślenia na temat funkcji choinkowych świateł wobec pogan, na długo utkwią w pamięci nam, naszym znajomym i pewnie wielu innym.

Już dzień później, w niedzielę zespół Willi Radogoszcz zapraszał do Przestrzeni Kulturze Przyjaznej, na grodziskim dworcu PKP. Dorośli mogli nabyć wiele wyjątkowych prezentów wykonanych przez lokalnych twórców. Niemal każdy mógł tego dnia znaleźć coś dla siebie, od delikatnych haftowanek, przez ręcznie szyte zabawki i bibeloty, po rękodzieło ludowe.

We wtorek – dzień Świętego Mikołaja w późnych godzinach popołudniowych na dzieci w grodziskim Centrum Kultury czekał Święty Solenizant. Nie zabrakło też innych atrakcji. Było malowanie buziek i przepyszna czekolada do picia.

Dziś uczestniczyliśmy w wydarzeniu zgoła odmiennym swym klimatem – w Jarmarku wczesnośredniowiecznym zorganizowanym przez Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie. Tam właśnie mógł udać się każdy, kto w poszukiwaniu świątecznych prezentów, nie bał się wkroczyć do wehikułu czasu i przenieść się wprost do grodu gnieźnieńskiego. Na rozstawionych kramach czekały wierne repliki przedmiotów codziennego użytku z dawnych czasów, wyjątkowe ozdoby i zabaweki. Jarmark ten, zorganizowany w podziemiach muzeum w genialny sposób komponował się z codzienną misją tego miejsca i tego dnia otwartą dla wszystkich, stałą ekspozycją, która dla niektórych dzieci, dzięki nowoczesnym formom przekazu, była atrakcyjniejsza niż sam jarmark.

Te wspaniałe wydarzenia to nie koniec świątecznej gorączki w naszej okolicy:

  • Zapraszamy już 17 grudnia na ul. Warszawską do Milanówka na Wigilię Miejską.
  • Dzień później każdy będzie mógł zrobić przedświąteczne zakupy na Wigilijnych Targach Dobrego Smaku w Milanówku i przedświątecznych Targach Staroci na grodziskim targowisku.
  • Na 21 grudnia zapraszamy już tradycyjnie do milanowskiej „Jedynki” na Jasełka Bożonarodzeniowe,
  • Dwa dni później, 23 grudnia w Grodzisku organizowane jest Spotkanie Wigilijne dla osób samotnych.

Więcej szczegółów dostępne jest w zakładce „W najbliższym czasie” tylko na Obiektywnej Gazecie Internetowej.

Zapraszamy!

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Przedświątecznej magii czas


To może Cię zainteresować: