Święta zbliżają się wielkimi krokami. By w pełni poczuć świąteczną atmosferę, w wielu gminach zorganizowane zostały świąteczne jarmarki, które cieszą się niesłabnącą popularnością.

W tym roku jarmarki trwały przez niemal cały grudzień, dzięki czemu mieszkańcy mogli poszukać wyjątkowych atrakcji przez kilka weekendów.
Najpiękniej, ze względu na pogodę, wyglądały jarmarki w Michałowicach, Nadarzynie i Podkowie Leśnej, gdzie małe kramy i atrakcje udekorowane były pięknie białym puchem śniegu.

W Michałowicach jarmark odbył się tradycyjnie w pierwszy weekend grudnia. Na mieszkańców czekały prześliczne ozdoby i przepyszne jedzenie. Najmłodsi mogli zrobić sobie zdjęcie z parą przechadzających się po terenie misiów. Nie zabrakło spotkania z Mikołajem i MotoMikołajami. W tle mogliśmy wysłuchać kolęd w wykonaniu młodzieży z OSP w Nowej Wsi.

Tegoroczna, III już edycja jarmarku w Nadarzynie pokazała, jaki potencjał drzemie w parku na Placu Poniatowskiego. W te dni, oprócz udanych zakupów, mieszkańcy mogli liczyć na liczne atrakcje. Różne warsztaty, iluzje uliczne i diabelski młyn, to jedynie początek atrakcji. Przez całą niedzielę mieszkańcy mogli liczyć też na wiele duchowych uciech podczas licznych świątecznych występów.

W Podkowie Leśnej mogliśmy zrobić zakupy na 50 stoiskach. W centrum parku stanęła malownicza choinkowa wioska. Nie zabrakło tu spotkań ze Świętym Mikołajem oraz warsztatów dla najmłodszych.

W Grodzisku Maz. jarmark oraz szopka bożonarodzeniowa stanęły na Placu Wolności. Tam na co dzień przed świętami możemy kupić drobne podarunki. Dodatkowo tradycyjny kiermasz świąteczny odbył się w Mediatece.

Po raz pierwszy jarmark zorganizowany został też na terenie OSP Jaktorów. Tam, oprócz przepysznych smakołyków i tradycyjnego rękodzieła, na mieszkańców czekało wiele atrakcji, w tym koncert Orkiestry Dętej Międzyborów, zapalenie wielkiej choinki, przedstawienia jasełkowe, czy wspólne śpiewanie kolęd.

Każdy z jarmarków miał swój niepowtarzalny urok. Niewątpliwie najprzyjemniej zakupy robiło się w prawdziwie zimowym anturażu. Tych, co jednak nie zdążyli zrobić przedświątecznych zakupów, zapraszamy jeszcze do Żabiej Woli od 20 do 22 grudnia.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Święta tuż, tuż


To może Cię zainteresować: