Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Aby umilić mieszkańcom czas radosnego oczekiwania i intensywnych przygotowań, zorganizowano wiele atrakcji takich, jak: warsztaty, spotkania z Mikołajem czy jarmarki, na których było można poczuć atmosferę świąt i zaopatrzyć się w wyjątkowe prezenty.

W Grodzisku Mazowieckim świąteczny nastrój zapewniło spotkanie z Mikołajem na hali widowiskowo-sportowej, gdzie odbywały się warsztaty plastyczne i sportowe, animacje dla dzieci, widowisko plenerowe, zbiórka pieniędzy dla zwierzaków i występy artystyczne Mediatekowej Grupy Wokalnej i Świetlicowej Grupy Teatralnej ze Świetlicy w Łąkach. Odbyły się także warsztaty robienia ozdób choinkowych ze słomy w Dworku Chełmońskiego, a także wielki Jarmark Bożonarodzeniowy z rękodzielnikami, zorganizowany na hali widowiskowo-sportowej na tydzień przed Wigilią. Tydzień wcześniej Jarmark zorganizowany został także w Podkowie Leśnej. Tu, oprócz spotkania z Mikołajem, uczestnicy brali udział w warsztatach tworzenia ekologicznych ozdób choinkowych, wspólnym kolędowaniu, wymianie książek, loterii fantowej, biegu mikołajów oraz uroczystości włączenia świątecznych iluminacji. W świąteczny nastrój wprawił również koncert Towarzystwa Pieśni Dawnej, które zaprezentowało „Muzykę hiszpańskich katedr”. Mieszkańcy Milanówka zostali natomiast zaproszeni do wspólnego stołu w Starym Kinie, gdzie poza wigilijnym poczęstunkiem, warsztatami i prezentami, czas umilał koncert „Jingle Bells” w wykonaniu Jazzy Performance. Z kolei w Jaktorowie przez cały grudzień najmłodsi brali udział w świątecznych atrakcjach w Bibliotece. Tu odbyły się spotkania z autorami, teatrzyki dla najmłodszych, warsztaty również dla dorosłych czy trening słuchowy z metodą Tomatisa. Świąteczny grudzień przygotował również Dom Kultury w Żabiej Woli, gdzie mieszkańcy ubierali wspólnie choinkę, brali udział w warsztatach origami, tworzyli najdłuższy choinkowy łańcuch, piekli pierniki z Kołem Gospodyń Wiejskich oraz brali udział w konkursie na najpiękniejszą szopkę i w kiermaszu bożonarodzeniowym.

W Pruszkowie również nie zabrakło w tym roku świątecznych atrakcji. Na początku grudnia odbywały się tu spotkania z Mikołajem na sportowo – Mikołajkowy Turniej Karate Tradycyjnego, spotkanie z koszykówką, sportowe zmagania w tenisie stołowym, siatkówce, sudoku i boule, przygotowane w ramach projektu „Liderzy Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa” oraz Mikołajkowy Charytatywny Marsz Nordic Walking pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch, a PIES i KOT ma pełny brzuch”. Obyła się także potańcówka Mikołajkowa i test „Kulturalny Pruszków”. Co ciekawe, Urząd Miasta przygotował dla mieszkańców również świąteczny e-book z wyjątkowymi przepisami i kalendarz adwentowy, które można bezpłatnie pobrać ze strony www.pruszkow.pl. Świąteczną atmosferę zapewniły także Jarmarki zorganizowane na Targowisku Miejskim w Brwinowie i w Urzędzie Gminy Michałowice. Duży Jarmark Świąteczny, bo aż dwudniowy, przygotowano także w Nadarzynie. Tu odbyło się wspólne kolędowanie z Orkiestrą OSP Nadarzyn, koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej, występy uczniów ze szkół podstawowych, finał Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Piosenek o tematyce świątecznej, warsztaty kulinarne, rzeźby w lodzie, teatr ognia oraz koncert kapeli góralskiej „BESKID”.
Co jeszcze przed nami? Będzie to m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy w Żabiej Woli, który trwać będzie od 21 do 23 grudnia, zaś 22 grudnia o godzinie 12.00 rozpocznie się spotkanie z Mikołajem, poczęstunek i wspólne kolędowanie. Na parkingu przy Urzędzie Gminy odbędą się także warsztaty świąteczne, animacje dla dzieci, fotobudka, stoiska ze świątecznymi przysmakami i rękodziełem oraz degustacja świątecznych produktów lokalnych. Natomiast 23 grudnia w grodziskiej Mediatece odbędzie się Wigilia dla samotnych, gdzie w programie przygotowano wspólny posiłek, kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i koncert kolęd w wykonaniu solisty Zbigniewa Maciasa. W Pruszkowie z kolei 27 grudnia w sali widowiskowej Centrum Dziedzictwa Kulturowego odbędzie się koncert zespołu Zazula.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Idą święta!


To może Cię zainteresować: