Mikołajki to jeden z najradośniejszych dni w całym roku. Spotkanie z Mikołajem i drobne upominki są nieodłącznym elementem tego święta, które jest zapowiedzią zbliżającego się Bożego Narodzenia. Nic więc dziwnego, że niemal w każdym miejscu organizowane są jarmarki, odpalane świąteczne ozdoby i przewidziane inne atrakcje, wprowadzające w magiczny klimat świąt. Ten dzień celebrowali również mieszkańcy Grodziska Maz., gdzie Mikołaj miał za zadanie odwiedzić wszystkie dzieci w gminie.

Mikołajki w Gminie Grodzisk Maz. rozpoczęły się już w sobotę. Mikołaj, jak co roku, w asyście Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Książenic odwiedził dzieci z oddziału pediatrycznego w Szpitalu Zachodnim. – Jak wiemy, mamy trudny czas. Cieszę się, że w tym roku dostąpiliśmy zaszczytu i mogliśmy wejść na oddział, ponieważ w ubiegłym roku, tylko przez szybę na dachu samochodu pożarniczego mogłem się spotkać z dziećmi, a dziś zrobiłem to osobiście – mówił Mikołaj, w którego wcielił się Arkadiusz Mazurkiewicz-Kulka. – Jak co roku, przywieźliśmy pluszowe misie od naszych strażaków dla wszystkich chorych dzieci, przebywających w danym dniu na oddziale pediatrycznym i oczywiście słodkie upominki dla personelu. A czego bym życzył? Przede wszystkim zdrowia. To jest takie miejsce, gdzie każde życzenie powinno zaczynać się od życzeń zdrowia, oby w przyszłym roku te dzieciaki mogły się spotkać z Mikołajem u siebie w domu.

Mikołaj w Szpitalu Zachodnim

„Dobro zawsze wraca” – nie ma chyba lepszego podsumowania akcji niż te słowa wypowiedziane przez młodych strażaków na pytanie, dlaczego warto pomagać.

Tego dnia w Mediatece odbyły się również mikołajkowe warsztaty plastyczne, gdzie dzieci z papieru, sznurka i innych ozdób tworzyły mikołaje, które będą mogły zawiesić na choinkach we własnych domach.

To jednak nie koniec niespodzianek, bo w niedzielę Mikołaja spotkać mogły wszystkie dzieci z Gminy Grodzisk Maz. W tym roku specjalny pojazd z Mikołajem przejechał nie tylko ulicami Grodziska Maz., ale znalazł się we wszystkich sołectwach w gminie, gdzie dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i poczęstować się słodyczami. Swoje tourne Mikołaj zakończył przed Centrum Kultury, gdzie tego dnia nie brakowało atrakcji. Zimowe historie ogniem i światłem malowane były niezwykłym świątecznym widowiskiem, które było wprowadzeniem do uroczystości dorocznego rozpalenia światełek na miejskiej choince. Tą w okresie świątecznym wraz z innymi świetlnymi ozdobami, znajdującymi się w najbardziej rozpoznawalnych miejscach w Grodzisku, będzie można podziwiać przez cały okres Bożego Narodzenia.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Mikołajkowe tourne po gminie


To może Cię zainteresować: