Stomatologiczna przychodnia międzyszkolna to największy prezent jaki dostały milanowskie dzieci i młodzież w dniu św. Mikołaja. Jej uroczyste otwarcie odbyło się o godz.13:00. Były jednak i inne wydarzenia. O godz.10 spotkanie z dziećmi zorganizowała Straż Miejska, rozdając prezenty tym, którzy trafnie odpowiadali na pytania związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach, a o godz.17:00 w Szkole Podstawowej Nr 3 rozpoczął się wzruszający Koncert Talentów, podczas którego były zbierane pieniądze na leczenie Tomka. Aż 2 dni trwały spotkania ze szczodrym św. Mikołajem w Kurniku, na które zaprosiło dzieci Milanowskie Centrum Kultury.

Naszą wędrówkę po miejscach gdzie tego dnia w Milanówku działy się ciekawe rzeczy rozpoczęliśmy o godz.10:00, od spotkania z „Luminoidem”, zorganizowanego przez Straż Miejską. „Luminoid”  przypominał, że jesteśmy bezpieczni na drodze tylko wówczas, gdy jesteśmy widoczni, również po zmroku. Na spotkanie z „Luminoidem” przyszła liczna grupa dzieci, które żywo reagowały na zadawane pytania związane z bezpieczeństwem na drogach. Trafne odpowiedzi były nagradzane drobnymi upominkami wręczanymi przez panią Komendant, w twarzowym stroju św. Mikołaja. Było również ćwiczone bezpieczne wchodzenie i poruszanie się po przejściach dla pieszych. W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, przed budynkiem Straży Miejskiej zostanie ustawiona choinka z zawieszonymi odblaskami, przeznaczonymi dla mieszkańców. Milanowska Straż Miejska przypomina, że elementy odblaskowe należy umieszczać najbliżej ziemi, gdyż wówczas są najlepiej widoczne w światłach reflektorów.

O godz.13:00 miało miejsce uroczyste otwarcie międzyszkolnego gabinetu stomatologicznego, w dotychczas mało wykorzystywanym budynku,  pełniącym funkcję zaplecza boiska (Centrum Sportu i Rekreacji Grudów), zlokalizowanym nieopodal Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ul. Szkolnej. Do zapewnienia opieki stomatologicznej dzieciom i młodzieży szkolnej obliguje ustawa, która weszła w życie 12 września 2019 r. Ustawa kładzie nacisk "na profilaktykę, promocję zdrowia oraz kształtowanie nawyków prozdrowotnych wśród uczniów". W Milanówku miejsce na gabinet zaoferował samorząd, zaś umowę z NFZ na sfinansowanie urządzenia gabinetu i opiekę stomatologiczną podpisała firma Corten Medic.  Było przecięcie wstęgi, w którym uczestniczyli: beneficjenci przedsięwzięcia, radna Marzena Osiadacz, Burmistrz Piotr Remiszewski oraz  dyrektor Corten Medic Tomasz Sikora. Jak podkreślił w krótkim wystąpieniu Burmistrz Piotr Remiszewski, gabinet udało się uruchomić w niespełna 2 miesiące. Po wizycie w gabinecie stomatologicznym zebrani przeszli do sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr.1, gdzie odbyła się prezentacja firmy, ale również można było dokonać badania ciśnienia krwi i poziomu cukru we krwi. Przedstawiciele firmy poinformowali również, że odbyły się w szkołach spotkania edukacyjne i że obecnie, rodzice zainteresowani leczeniem stomatologicznym dzieci w tym gabinecie, przekazują pisemne zgłoszenia.

O godz. 17:00 odwiedziliśmy Kurnik przy ul. Piasta, gdzie wcześniej zgłoszone dzieci  (niewielkie pomieszczenie) spotykały się z elfami i Mikołajem, który obdarowywał je prezentami, a także uczestniczyły w warsztatach. Mikołajkowe spotkania w Kurniku trwały 2 dni: 6 i 7 grudnia, a rozpoczynały się już o godz.10:00.

Również o godz. 17:00, w hali sportowe Szkoły Podstawowej Nr 3  przy ul. Żabie Oczko rozpoczął się Mikołajkowy Koncert Talentów, podczas którego zbierano pieniądze na leczenie guza pnia mózgu u mieszkańca Milanówka, 16- letniego Tomka, obecnego na koncercie wraz z mamą. Inicjatorem zbiórki i prowadzącym koncert był Krzysztof Czech. We wzruszającym koncercie wystąpiły dzieci: z przedszkola samorządowego oraz ze Szkół Podstawowych Nr 2 i 3, w jednym z utworów wspierane przez artystów z Domu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego KSN AW w Milanówku przy ul. Piasta, a także pięknie grający akordeonista, uczeń szkoły muzycznej. W koncercie wzięli udział również dorośli: Marcin Koszuta solo (zachorowała Gabrysia, z którą miał wystąpić w duecie) ale za to w duecie z Burmistrzem Piotrem Remiszewskim grającym na cajun, Capella Milanoviensis i Zespół Tentative. Głodni mogli posilić się ciastem i makowymi babeczkami. Stowarzyszenie Razem dla Milanówka, organizator zbiórki do puszek, zebrało 4.339,00 zł. Czek mamie Tomka przekazał również Burmistrz Piotr Remiszewski.  Przypominamy, że cały czas trwa zbiórka na https://www.siepomaga.pl/ocalic-tomka.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Milanówek - dzieciom w dniu św. Mikołaja


To może Cię zainteresować: