Mikołajki tuż… tuż… i w związku z tym Święty Mikołaj wraz z pomocnikami odwiedził dzieci z oddziału pediatrycznego w Szpitalu Zachodnim. A podobno jutro odwiedzi pozostałych mieszkańców Grodziska Maz.

Już od kilku lat Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Książenic odwiedza razem z Mikołajem chore dzieci na oddziale pediatrycznym szpitala w Grodzisku Mazowieckim – mówił nam Święty Mikołaj. – Niestety, obostrzenia, które dotknęły nas wszystkich, dosięgnęły też Świętego Mikołaja, który stosuje się do wszystkich zaleceń. W związku z tym nie wchodziliśmy dziś do szpitala, a jedynie pokazaliśmy się dzieciom, które widziały nas przez okno. Nie oznacza to, że nie dostały prezentów, bo Mikołaj ma swoje magiczne sztuczki, by prezent ten dostarczyć – dodał.

Na pomysł corocznych wizyt w szpitalu wpadł kilka lat temu Arkadiusz Mazurkiewicz-Kulka – opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Niestety, bardzo często rodzice, zatroskani stanem zdrowia swoich pociech, nie mają czasu pomyśleć nawet o mikołajkach. Coroczne wizyty Mikołaja w szpitalu dają dzieciom choć chwilę radości.

Tegoroczne mikołajki, ze względu na ograniczenia epidemiologiczne, są wyjątkowe. Próżno szukać jarmarków, czy mikołajowych warsztatów. Mikołaj pamięta jednak o mieszkańcach Grodziska! Ci co w niego wierzą, niech wypatrują go na ulicach miasta po godzinie 16.00 tradycyjnie 6 grudnia!

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Święty Mikołaj odwiedził dzieci w szpitalu


To może Cię zainteresować: