Strażacy ochotnicy z Mazowsza po raz kolejny mogli otrzymać dofinansowanie na niezbędny sprzęt. Tym razem dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego 8 jednostek OSP z regionu okołowarszawskiego zyska nowe wozy strażackie, a wśród beneficjentów są również strażacy z Milanówka.

Od lat pomagamy strażakom w zakupie samochodów ratowniczo-gaśniczych czy wyposażenia. Mimo pandemii, udaje się nam tę pomoc kontynuować – podkreślają samorządowcy. Po przekazaniu druhom środków ochrony osobistej w postaci maseczek, kombinezonów i rękawiczek oraz środków do dezynfekcji, co roku przekazywany jest także niezbędny sprzęt i pieniądze na remonty strażnic. Tym razem ochotnicy z Mazowsza zyskali dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych, co udało się dzięki uzyskanym oszczędnościom oraz uruchomionej decyzją radnych województwa rezerwie budżetowej. Do jednostki OSP w Milanówku trafi zatem 100 tys. zł.

Przypomnijmy, że w tym roku strażacy otrzymali także promesę na zakup nowego wozu strażackiego o wartości 800 tys. zł, którą przekazała im gmina Podkowa Leśna. To wszystko w ramach wygranej w konkursie za najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich pn. „Bitwa o wozy”. Zaplanowano także budowę nowej siedziby OSP. W miejscu obecnego budynku powstanie nowoczesny obiekt m.in.  z garażami, salą konferencyjno-szkoleniową i magazynami na sprzęt, a także pomieszczeniami dla innych służb ratowniczych.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: