Wybrano nowego dyrektora Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej. Burmistrz miasta miał trudne zadanie, bo na konkurs wpłynęło aż 36 aplikacji, a różnice punktowe na liście rankingowej kandydatów były minimalne.

Z 36 kandydatów etap weryfikacji formalnej przeszło 17 osób. W komisji konkursowej zasiadali przedstawiciele magistratu, organizacji społecznych i radna, która wiele lat jest dyrektorem domu kultury w Warszawie. Poprosiliśmy ją o pomoc, bo takie osoby mają świetne rozeznanie w środowisku. Komisja ułożyła listę rankingową po ocenie formalnej i merytorycznej. Wszyscy kandydaci byli świetnie przygotowani – mówił jeszcze przed rozstrzygnięciem konkursu, Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Nowym dyrektorem CKiIO został Mariusz Płoszaj-Mazurek. To absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dotychczas pełniący funkcję dyrektora zarządzającego Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki w Kazimierzu Dolnym. Płoszaj-Mazurek jest również prezesem zarządu stowarzyszenia artystów i malarzy Kazimierska Konfraternia Sztuki Kolonia Artystyczna. Za tę właśnie działalność w 2019 roku zdobył tytuł „Osobowość Roku” w konkursie organizowanym przez Kurier Lubelski.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: