W sobotę, 9 kwietnia, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Święcie Miasta Podkowa Leśna. Na mieszkańców Podkowy i okolic czekało wiele różnych atrakcji, jakże innych od tych znanych nam z obchodów podobnych świąt w okolicy.

Uroczystości rozpoczęło złożenie kwiatów pod figurą Matki Bożej u zbiegu ulic Parkowej, Bluszczowej i Kwiatowej. W tym miejscu w 1925 roku wmurowany został kamień węgielny pod przyszłe miasto-ogród.

Punktualnie w południe rozpoczęła się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której wręczono tytuł honorowego obywatela Włodkowi Pawlikowi.

Od godziny 13 rozpoczął się piknik w świeżo zrewitalizowanym Parku Przyjaźni Polsk-Węgierskiej. Przybyłym tego dnia mieszkańcom Podkowy i okolic cały dzień towarzyszyła muzyka zespołu Vistula River Brass Band. Każdy mógł zasiąść na ławeczce, czy przy stoliku i napić się w miłej  atmosferze kawy lub zjeść pyszne ciasto, a następnie kupić ciekawe produkty na kiermaszu rzemiosła artystycznego.

Dla najmłodszych zorganizowany został „Ogród twórczości” i „Strefa dzieci”. Bawiące się tam z animatorką pociechy, o godzinie 14 mogły zobaczyć w japońskim teatrzyku Kamishibai przedstawienie „Kotka milusia”.

O godzinie 15 Burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński pokroił podkowiański tort, po zjedzeniu którego zebrani mogli uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Remigiuszem Piotrowskim – pasjonatem historii I połowy XX w.

Atrakcjom w Parku Przyjaźni Polsk-Węgierskiej Towarzyszyła Sportowa Gra Miejska.

Święto miasta, pomimo niekorzystnej pogody, przyciągnęło wiele osób, które w miłej, spokojnej, wręcz piknikowej atmosferze spędziły to popołudnie, w atmosferze innej niż na podobnych świętach w naszej okolicy.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Święto Podkowy Leśnej


To może Cię zainteresować: