W ostatni weekend sierpnia mieliśmy okazję uczestniczyć w obchodach Dni Gminy Michałowice. Miały bardzo bogaty program.

Wszystkie wydarzenia zorganizowane zostały w miejscowości Granica, na placu nieopodal ul. Sportowej. Pierwszym punktem był sobotni występ Natalii Kukulskiej – mieszkanki gminy. Artystka, pomimo tremy związanej z występem przed swoimi sąsiadami, szybko nawiązała kontakt z publicznością i rozkręciła wspaniałą zabawę.

Niedzielne uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiana przez Andrzeja Daniewicza – księdza pallotyna. Oprawę muzyczną mszy zebrani zawdzięczali zespołowi „Góralska Hora”, który na początek  wykonał pieśń „Czarna Madonna”.

Pod koniec mszy świętej ksiądz Andrzej Daniewicz poświęcił ozdobny bochenek chleba, który Wójt Gminy Michałowice – Małgorzata Pachecka, wraz ze starostami dożynek, pokroiła i częstowała nim zgromadzonych mieszkańców.

Zespół „Góralska Hora” koncertował  również po mszy świętej. Zebrani usłyszeli głównie piosenki góralskie, znane i mniej znane, niektóre śpiewane razem z artystami.

W dożynkach uczestniczyły również Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Panie proponowały zebranym pyszne ciasta, owoce i warzywa, a także prezentowały swoje talenty manualne. Było wiele stoisk z atrakcyjnym i niezbyt drogim rękodziełem z ceramiki, bawełny i metalu. Pan z Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu pokazywał, jak wyplata się kosze i inne ozdoby z wikliny.

Przygotowano również wiele atrakcji dla dzieci, które z zapałam wprawiały się w pracach rękodzielniczych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce, przedstawienie Teatru „Katarynka”, różne zabawy i animacje.

A wieczorem, o godz. 20:30 odbył się koncert Artura Andrusa z towarzyszeniem kilku muzyków. Zebrani, którzy nie wszyscy, ze względów epidemicznych, zostali wpuszczeni na ogrodzony teren (wielu stało za ogrodzeniem), co chwilę wybuchali śmiechem, słysząc śpiewane teksty piosenek i patrząc na przygotowane przez artystę „aranżacje”. Artur Andrus i towarzyszący mu muzycy byli nagradzani gromkimi brawami. Zebrani nie umieli pożegnać się z artystą, który dwukrotnie bisował.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Dni gminy Michałowice


To może Cię zainteresować: