Jakie atrakcje czekają nas podczas Nocy Muzeów?

Już w sobotę, 18 maja zapraszamy na XX, jubileuszową Noc Muzeów, noc niezapomnianą, gdzie okoliczne placówki muzealne przygotowują dla nas wiele atrakcji! W tym roku czekają na nas m.in. następujące atrakcje:

Noc Muzeów w Karolinie 2024

Już po raz kolejny mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na Noc Muzeów w Karolinie. Wydarzenia tegorocznej jubileuszowej edycji poświęcone będą mazowszańskim kostiumom. Obiecujemy, że jak co roku będzie angażująco i ciekawie. Spędźcie ten wyjątkowy wieczór razem z nami!

8:00-22:00 - Zwiedzanie Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”, gra terenowa na ekspozycji

18:00, 18:30, 19:00, 19:30, 20:00 - Zwiedzanie zakulisowe siedziby zespołu „Mazowsze" (obowiązują zapisy, tel.: +48 605 501 770, email: kontakt@karolinmazowsze.pl)

19:00-21:00 - Projekcja serii: Sekrety mazowszańskiej garderoby – rozmowy z panią Katarzyną Klepacz o kostiumach scenicznych PZLPiT „Mazowsze”


Noc Muzeów w Muzeum Lniarstwa

Zapraszamy na wieczorne zwiedzanie Muzeum Lniarstwa. W ramach Europejskiej Nocy Muzeów, obiekt czynny będzie dla odwiedzających w godz. 10:00-21:00.

Na wszystkich tego dnia czeka m.in.:

  • wystawa patchworków (we współpracy ze Stowarzyszeniem Polskiego Patchworku”)
  • kursy szycia (Stowarzyszenie Polskiego Patchworku)
  • prezentacje maszyn do szycia firmy Janome i Brother
  • stoiska sprzedażowe z tekstyliami
  • zwiedzanie Muzeum Lniarstwa z przewodnikiem w godz. 12:00, 14:00, 16:00 i 18:00
  • pokazowe warsztaty tkania na krośnie żakardowym.

Noc muzeów w Muzeum Mazowsza Zachodniego

Noc Futbo(L)u 2024 w Legia Training Center

W godz.16:00–22:00 będzie można odwiedzić najnowocześniejsze centrum treningowe w Europie Środkowej i poznać Drugi Dom Legii Warszawa w Książenicach. Wejście jest bezpłatne. Centrum treningowe Legii to miejsce, gdzie łączą się sport, nauka, medycyna i innowacje, aby rozwijać największe talenty. Znajduje się Książenicach przy ul. Legionistów 3 (to niespełna 30 min od centrum Warszawy).

Dla odwiedzających udostępnione zostaną:

  • boiska i strefa aktywności na zewnątrz,
  • recepcja z galerią trofeów,
  • klubowa Kawiarnia i sale konferencyjne,
  • patio na dachu,
  • siłownia,
  • hala sportowa,
  • strefa odnowy biologicznej,
  • Legia LAB,
  • strefa biurowa.

Podczas wycieczki z przewodnikiem dowiecie się m.in. ile treningów odbywa się w Legia Training Center w ciągu roku, co mieści się na 15 hektarach zagospodarowanej przestrzeni, ile sportowych tajemnic skrywa 9000 m² użytkowej powierzchni w nowoczesnym budynku, kogo można spotkać na patio na dachu, ile pełnowymiarowych boisk znajduje się w ośrodku, jak duża jest hala sportowa, czym zajmuje się w Legia LAB, jak i gdzie odpoczywają między treningami zawodnicy Legii. Zapraszamy!

Legia Training Center
ul. Legionistów 1, 05-825 Książenice

Noc Milanowskiego Muzeum Gier i Komputerów Vol.2

Po dwuletniej przerwie spowodowanej przygotowaniem ekspozycji włączamy się ponownie w akcję Noc Muzeów i zapraszamy naszą ogólnopolską społeczność do Milanówka na wyjątkową sobotnią, majową retro Noc! Mamy nadzieję, że w naszym urokliwym Mieście Ogrodzie, wśród kwitnącej zieleni, będą mogli Państwo spędzić wyjątkowe chwile z naszymi eksponatami. A do dyspozycji w naszym lokalu i na zewnątrz (w zależności od pogody!) dostępne będą do użytku niemal wszystkie nasze eksponaty. Nie zabraknie klasycznych komputerów osobistych Commodore, Atari, Spectrum, Amiga, konsol oraz LanParty.

Grodziska Noc Muzeów

Noc Muzeów w Dulag 121

Noc Muzeów w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów będzie można zwiedzić wystawę stałą "Przedświt - Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er" i wystawę czasową "Zakłady Porcelitu Stołowego w Pruszkowie. Spotkanie". Muzeum przygotowało też szereg wydarzeń towarzyszących: warsztaty, czytanki, pokazy i elementy archeologi doświadczalnej: eksperymentalny wytop żelaza i wypał naczyń.
od 17.00 do 18.30: CZYTANKI DLA DZIECI
Czwarta odsłona cyklu z przygodami bohaterów „A wszystko przez faraona” Jacka Dubois z ilustracjami Bohdana Butenki. Razem ze Stasiem, Michałem, ich tatą-archeologiem i gadającym kotem dowiemy się, kto skradł cenne, starożytne figurki. Zapraszamy także tych, którzy nie byli na poprzednich spotkaniach.
Czyta: Katarzyna Łochowska – aktorka Teatru Ateneum.
od 17.00 do 20.00: WARSZTATY CERAMICZNE DLA DZIECI I DOROSŁYCH
Warsztaty związane są z wystawą czasową „Zakłady Porcelitu Stołowego w Pruszkowie. Spotkanie”. Będziemy ozdabiać naszkliwnie kubki za pomocą szablonów. Inspiracją dla szablonów staną się wzory, które można zobaczyć na wystawie. Tak wykonany kubek będzie w pełni funkcjonalny, tzn. można będzie do niego wlewać napoje, także te gorące i sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Dla najmłodszych uczestników warsztatów przygotowaliśmy papierowe wersje naczyń.
Ze względu na ograniczoną liczbę osób, które jednorazowo mogą wziąć udział w warsztatach będą się one odbywać w cyklach co 30 min.
Prowadzenie: Dorota Grześkiewicz z Grześkiewicz Design Studio.
od 17.00 do zmroku: EKSPERYMENTALNY WYTOP ŻELAZA
W muzealnym ogrodzie przeprowadzimy eksperymentalny wytop żelaza w specjalnie wykonanej rekonstrukcji starożytnego pieca dymarskiego. Około godziny 20.00 wypał zakończy efektowne rozbicie pieca i wydobycie wytopionego żelaza.
Ze względu na doświadczalny charakter pokazu godzina rozbicia pieca może ulec zmianie – będzie ono uzależnione od przebiegu eksperymentu.
Pokaz odbędzie się we współpracy z Wydziałem Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.
od 17.00 do zmroku: WYPAŁ NACZYŃ
W muzealnym ogrodzie przeprowadzimy wypał glinianych naczyń, które zostały wykonane na wzór naczyń starożytnych. Będzie można obserwować przebieg wypału i jego efekty, a także dowiedzieć się ciekawostek o technologii.
Wydobycie naczyń przewidujemy ok. 20.00, ale ze względu na doświadczalny charakter pokazu godzina może ulec zmianie.
Pokaz odbędzie się we współpracy z Wydziałem Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.
od 21.00 – 22.30: POKAZ KOWALSKI DLA DZIECI I DOROSŁYCH
Zapraszamy na spotkanie, podczas którego zobaczymy, co się dzieje z rozżarzonym do czerwoności żelazem. Na tę okazję uruchomimy nasz piec kowalski, a mistrz Wojciech odkryje tajniki swojej pracy, opowie także o używanych narzędziach. Uczestnicy dowiedzą się, czym (poza kowalstwem) kowal zajmował się w dawnych czasach i czy miał coś wspólnego z… dentystą.

Noc Muzeów w Błoniu


Piastowska Noc Muzeum

Głosy starego domu

20. jubileuszowa edycja ogólnopolskiej Nocy Muzeów zawita w sobotni wieczór także do Stawiska. Już od 19:00 otwieramy podwoje domu Iwaszkiewiczów dla wszystkich gości, którzy chcieliby sprawdzić jak wygląda życie muzeum po zmierzchu. Do 23:00 będzie można zaglądać do pokojów i pomieszczeń, wyjrzeć przez okna na nocny park. Na czas wydarzenia obie bramy, główna, jak i ta od ulicy Gołębiej, pozostaną otwarte. Wstęp bezpłatny.

Motoryzacji i Techniki w Otrębusach

To już druga edycja Nocy Muzeów w Otrębusach tym razem w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach będą projekty znane z YouTube. ostatnio zakończona jak i te które są w trakcie prac.
Będziecie mogli poznać ekipy odpowiedzialne za projekty oraz zobaczyć: Lamborghini Diablo, silnik Mercedesa 1000+, Polskie BMW, Bentley Azure Mulliner, Maserati, Ford GPW dla Muzeum, BMW Z1, Aston Martina DB9, Polskie Porsche, silnik Corvette C4 dla Widzów, Mercedesa 500E, oraz FINAŁ Mercedes G!
Historia polskiego sportu cartingowego lat 70-tych, zaprezentujemy gokarty z tamtych lat. Spotkacie się z Mistrzami torów cartingowych tamtych czasów!
Na scenie Patryk Mikiciuk w rozmowach z gośćmi specjalnymi, transmisja dostępna będzie również na żywo na kanale You Tube od godziny 20:30.
Pokazy z detailingu wykonywane na żywo przez MX Nowicki.
Montaż na żywo instalacji w pojazdach Lamborghini Diablo oraz BMW Z1 przez Profesora Nakamichi. Classicauto bez PROBLEMU 😉 przygotuję swoje aktualne jak i archiwalne magazyny na sprzedaż.
Strefa gastronomiczna.
Z wyznaczonych parkingów będzie dojazd zabytkowym autobusem do Muzeum.
Bo Nasza Noc Muzeów to niezapomniane chwile pełne pozytywnych wrażeń!
Start: 18 maja godzina 19:00
Planowane zakończenie - godzina 23:59.
Bilety w przedsprzedaży dostępne na miejscu w Muzeum lub w dniu wydarzenia.
Miejsce:
Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach
Ul. Warszawska 21 05-805 Warszawa
Na wydarzenie obowiązują dla wszystkich bilety tylko ulgowe : 25,00 zł.

Noc Muzeów w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: