Zapraszamy na Noc Muzeów

Już w sobotę, 13 maja zapraszamy na Noc Muzeów, noc niezapomnianą, gdzie okoliczne placówki muzealne przygotowują dla nas wiele atrakcji!

Wiele atrakcji czeka na nas tej nocy w Grodzisku Maz. O 17:00 rozpocznie się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej, któremu towarzyszyć będzie możliwość zwiedzenia zabytkowego Westybulu w Dworku Skarbków z polichromiami nadwornego malarza króla Stanisława Augusta, Jana Bogumiła Plerscha. Od 17.00 możemy zwiedzać zabytkową halę EKD/WKD oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych w hali CAiIS. O 17.30 z Dworku Skarbków wyrusza wiosenny spacer szlakiem zabytków, a w Willi Radogoszcz rozpoczyna się sesja fotograficzna w strojach historycznych. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie o 21:00 na placu przed Centrum Kultury – Koncert na Ścianie.


Na godzinę 18.00 zaprasza wszystkich Centrum Folkloru Polskiego w Karolinie. Organizatorzy zabiorą nas w niezwykły świat ludowych zjaw, stworów i demonów. Brzmi intrygująco? Warto przyjść i zobaczyć!


W tym roku zapraszamy też do Milanówka. W Starym Kinie, od godziny 19:00 będziemy mieli okazję podziwiać wyjątkowe dzieła jednego z najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy, Jana Szczepkowskiego. Poznamy także kilka faktów z jego życia, oraz historię willi Waleria – jego milanowskiego miejsca na świecie.


W Pruszkowie Noc tę możemy spędzić w Muzeum Dulag 121 i MSHM.

Muzeum Dulag 121 zaprasza najmłodszych na 17:00 na Plenerowe gry i zabawy dla dzieci. O godzinie 18:00 rozpocznie się gra terenowa Zostań konspiratorem! Od 18:00 organizatorzy zapraszają na cykl „Historia jednego obiektu”, podczas którego opowiedzą o artefaktach oraz fotografiach znajdujących się w zbiorach Muzeum. O 21.00 i 23.00 rozpoczną się Nocne spacery z Szymonem Kucharskim po terenie dawnych Warsztatów Kolejowych i obozu Dulag 121.


Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zaprasza nas tego dnia od g. 17:00 na plenerowe gry rodzinne, pokazy grupy rekonstrukcyjnej „Żelazny Most”, jak i liczne warsztaty i prelekcje. Od 18:30 będziemy mogli podziwiać efekty warsztatów garncarskich „Dzika glina” - wydobycie wypalonych naczyń z pieca garncarskiego. Od 1845 zobaczymy rozbicie dymarki i eksperymentalny wytop żelaza przeprowadzony przez studentów Wydziału Archeologii UW. Do godziny 22 zwiedzać możemy wystawę „Przedświt” jak i „Galeria Impuls przedstawia”Warto dodać, że tego wieczoru zwiedzić możemy też od godziny 18:00 wystawę Dary dla Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku oraz podziwiać zasoby Muzeum Motoryzacji w Otrębusach.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: