Od początku wojny w Ukrainie grodziscy policjanci w różny sposób angażują się w niesienie pomocy uchodźcom, którzy znaleźli schronienie na terenie naszego powiatu. Największą wiedzę o potrzebach tych osób mają dzielnicowi, pracujący w terenie. I to oni organizują indywidualną pomoc i zbiórki rzeczy najbardziej potrzebnych ukraińskim rodzinom. Do jednej z nich trafiły ostatnio zabawki i gry, które pozwolą dziecku oderwać się od złych wspomnień i umilą czas spędzany w polskim domu.

Praca dzielnicowego nieodzownie łączy się z kontaktem z mieszkańcami i poznawaniem ich problemów. To zadanie stało się jeszcze bardziej aktualne, gdy na terenie powiatu zamieszkało wielu uchodźców wojennych z Ukrainy. Policjanci w różny sposób starają się pomagać im w tym trudnym czasie. Grodziscy dzielnicowi  regularnie odwiedzają miejsca, w których mieszkają ukraińskie rodziny i sprawdzają, czy nikt nie  potrzebuje wsparcia. Przekazują również informacje prawne i zasady bezpieczeństwa, podkreślając gotowość wszystkich policjantów do pomocy.

Dzielnicowi chętnie biorą udział w organizowanych w jednosce zbiórkach finansowych i rzeczowych, ale wiele potrzeb zauważają sami podczas pracy w terenie.Ostatnim przykładem własnej inicjatywy sierż.sztab.Daniela Grzelaka i asp.sztab. Marka Tęgowskiego była zbiórka zabawek dla jednej z miejscowych rodzin. Przygotowane przez funkcjonariuszy gry zostały przekazane 4–latce, która nie kryła zadowolenia ze spotkania z polskim policjantem- dzielnicowym, który dostarczył jej prezenty.

Funkcjonariusze zapewniają, że cały czas są otwarci na działania pomocowe i współpracę z mieszkańcami swoich dzielnic.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: