Start Programu Maluch+ (2021) ogłoszony w Milanówku

W dniu 29 lipca 2020 r. podczas briefingu prasowego, który odbył się przed żłobkiem publicznym w Milanówku, uruchomionym dzięki środkom otrzymanym z Programu Maluch+ (2019), Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg ogłosiła start Programu Maluch+, edycja 2021.

W briefingu wzięli udział: Minister Marlena Maląg, Wiceminister Barbara Socha i Burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski.

Pani Minister poinformowała, że nabór wniosków rozpoczyna się w dniu 7 września. Budżet programu wynosi 450 mln. zł. Wnioski mogą składać nie tylko jednostki samorządu terytorialnego, ale również inne podmioty zainteresowane tworzeniem żłobków i klubów dziecięcych. Chodzi przede wszystkim o to, by zainteresować skorzystaniem z tego programu, by jak najszerszej grupie rodziców pozwolić na łączenie rodzicielstwa z pracą zawodową. Wnioski mogą składać jednostki samorządowe, w których żłobki już istnieją (dofinansowanie 1 tworzonego miejsca 30 tys. zł), jak również te, które chcą uruchomić pierwszy żłobek (dofinansowanie 1 tworzonego miejsca 33 tys. zł.)

Wiceminister Barbara Socha podkreśliła, że tak wczesne uruchomienie programu ma umożliwić tym, których wnioski zostaną zaakceptowane, rozpoczęcie procesu inwestycyjnego już w styczniu 2021 r i zamknięcie go w ciągu roku. Ma to istotne znaczenie przede wszystkim przy powstawaniu dużych żłobków.

Minister Marlena Maląg przypomniała również o możliwości składania wniosków o wsparcie z Funduszu Solidarnościowego przez osoby, które straciły pracę po 15 marca i o składaniu wniosków na 300 zł wyprawkę dla dzieci rozpoczynających rok szkolny (Dobry Start).

Burmistrz Piotr Remiszewski podziękował obu Paniom za finansowe wsparcie  uruchomienia żłobka w Milanówku kwotą ok. 1,5 mln. zł.oraz poinformował, że jeszcze w tym tygodniu ma zostać podpisana umowa z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na dofinansowanie utrzymania miejsc w żłobku. Wyraził również nadzieję, że w przyszłości  współpraca z Ministerstwem będzie również przebiegała pomyślnie.

Był także prezent dla żłobka od Pani Minister.

Zainteresowanym szczegółami briefingu polecamy FILM udostępniony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Start Programu Maluch+ (2021) ogłoszony w Milanówku


To może Cię zainteresować: