18 marca br. miała miejsce prezentacja dwóch koncepcji architektonicznych nowego żłobka i przedszkola, planowanych w miejscowości Granica.

Obiekt ma powstać przy ulicy Szczęśliwej, na działce o powierzchni 1 ha, Planowana jest tam budowa żłobka dla 50 dzieci oraz jego rozbudowa w drugim etapie o przedszkole dla 100 dzieci.

Koncepcja pierwsza zakłada, że żłobek będzie mieścił dwie sale przeznaczone do pobytu 25 dzieci każda. Koncepcja druga zakłada podział obiektu na 4 sale, po 13 osób każda. Budynek będzie parterowy.

Obydwa warianty zawierają koncepcję rozbudowy żłobka o budynek przedszkola w budynku częściowo dwukondygnacyjnym. Zaprojektowane sale pobytu dzieci przystosowane są do przebywania w przedszkolu łącznie 100 dzieci (po 25 w każdej sali). W przedszkolu zlokalizowana będzie sala wielofunkcyjna służąca wspólnym zabawom, przedstawieniom dla rodziców itp. Zaprojektowano również bibliotekę, gabinet logopedy i psychologa, gabinet pielęgniarki oraz pokój nauczycielski.

Warto przypomnieć, że Gmina Michałowice pozyskała w 2023 r. dofinansowanie na budowę żłobka w kwocie ponad 2 mln zł z programu Maluch Plus. Środki te pozwolą na pokrycie ponad 35% zakładanego kosztu budowy.

Na podstawie koncepcji oraz złożonych uwag podczas spotkania gmina zleci opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej na budowę tego obiektu.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: