Przez wiele lat z uznaniem ale i odrobiną zazdrości patrzyłam na Grodzisk Mazowiecki realizujący wiele ważnych inwestycji dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych. Czekałam kiedy wreszcie Milanówek zdobędzie jakieś większe środki. I doczekałam się.

Tylko w listopadzie Milanówek uzyskał ponad 11 000 000 zł, na realizację 2 projektów: Milanowskiego Centrum Usług Społecznych (3 125 000 zł) oraz rewitalizację willi Waleria i utworzenie w niej interdyscyplinarnego  miejsca edukacji kulturalnej (8 041 119 zł).

Nie tylko w listopadzie docierały informacje o pozyskaniu środków zewnętrznych. Przypominamy tylko największe kwoty: Poprawa jakości powietrza poprzez budowę parkingów „Parkuj i jedź” - 3 169,8 tys. zł, Utworzenie żłobka i jego wyposażenie – 1 483,6 tys. zł, Utrzymanie żłobka – 2 000,0 tys. zł, Przebudowa ulicy Zb. Herberta – 2 568,3 tys. zł, Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych – 794,2 tys. zł.

A przecież było jeszcze wiele mniejszych projektów, na które Milanówek pozyskał środki zewnętrzne, choćby Wirtualne Muzeum Jana Szczepkowskiego, którego uroczyste otwarcie w formie live streamingu na kanale YouTube odbędzie się 21 listopada.

Od dziesięcioleci słyszeliśmy o tym, że miasto takie jak Milanówek nie ma szans na pozyskanie środków zewnętrznych. Jak widać nie do końca była to prawda. Czekając na efekty pozyskanych dofinansowań, gratulujemy władzom Milanówka, pracownikom Urzędu Miasta i jednostek miasta zaangażowanym w przygotowywanie projektów i wniosków.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: