Wspólne i skuteczne działania grodziskich kryminalnych i jaktorowskich policjantów zakończyły się rozwiązaniem dwóch różnych spraw. Funkcjonariusze zatrzymali do nich 4 osoby. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do magazynu firmy, a także podpalenia budynków na posesji. Dodatkowo u 38–latka policjanci znaleźli narkotyki i amunicję. Wobec trzech zatrzymanych mężczyzn zostały zastosowane policyjne dozory.

Po zgłoszeniu włamania do magazynu jednej z firm w Milanówku i kradzieży elektonarzędzi o wartości ponad 11 tysięcy złotych natychmiast rozpoczęły się policyjne działania wykrywcze. W czasie zbierania informacji o podejrzanych, grodziscy kryminalni ustalili pojazd, którym mogli przyjechać sprawcy. Szybko namierzyli miejsce przebywania mężczyzn poruszających się takim autem. Zatrzymany 39–latek, 23-latek i 20–latek trafili do celi grodziskiej komendy.

Podczas prowadzenia dalszych czynności z zatrzymanymi, policjanci nabrali podejrzeń, że dwóch z nich kilka tygodni temu mogło brać udział w podpaleniu budynków w jaktorowskiej gminie. W czasie tego zdarzenia właściciele posesji stracili garaż i szopę. Szybko też wyszło na jaw, że dokonanie tego przestępstwa zostało zlecone 39–latkowi i 20–latkowi przez innego mężczyznę.

Ustaleniem i odnalezieniem podejrzanego zajęli się natychmiast dzielnicowi z jaktorowskiego komisariatu. Dzięki ich dobremu rozpoznaniu już następnego dnia 38–latek również trafił do policyjnej celi. Podczas przeszukania jego domu policjanci znaleźli ponad 4 gramy amfetaminy i kilka sztuk amunicji.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania kradzieży z włamaniem oraz umyślnego uszkodzenia budynków poprzez ich podpalenie. 38–latek odpowie za kierowanie wykonaniem podpalenia oraz za posiadanie narkotyków. Do dalszych badań trafiła też zabezpieczona u niego amunicja, na którą nie miał żadnego zezwolenia. Wobec niego i dwóch innych zatrzymanych zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wpadli po włamaniu, odpowiedzą też za podpalenie


To może Cię zainteresować: