Działania „Wszystkich Świętych” trwały od dnia 28 października do 2 listopada i były jak co roku, okresem wytężonej pracy policjantów i służb współpracujących. Podczas tych dni na terenie powiatu pruszkowskiego doszło do 45 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym ranna została 1 osoba.

Od piątku 28 października do 2 listopada funkcjonariusze z powiatu pruszkowskiego, w ramach działań pod nazwą „Wszystkich Świętych” obecni byli okolicach cmentarzy, na drogach wyjazdowych i wjazdowych naszego powiatu.

W trakcie kontroli zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Sprawdzany był także stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. W dniu 1 listopada policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ręcznie kierowali ruchem przy najbardziej zatłoczonym rejonie w okolicy Cmentarza Żbikowskiego.

W tym okresie doszło do 45 kolizji oraz  1 wypadku, w którym ranna została 1 osoba. Policjanci wylegitymowali 456 osób i ujawnili 303 wykroczenia w ruchu drogowym. Dokonali 1495 badań stanu trzeźwości kierujących, ujawniając 14 kierujących po spożyciu alkoholu. 12 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas kontroli mundurowi ujawnili 5 kierujących, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: