Trwająca w tym roku pięć dni akcja "Znicz 2021” to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego. W tym czasie na terenie powiatu pruszkowskiego doszło do 28 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba. Policjanci zatrzymali 6 osób, które prowadziły pojazdy będąc pod wpływem alkoholu.

Od piątku pruszkowscy policjanci prowadzili działania pn. „Znicz 2021”. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. W czasie pełnienia służby wykorzystywali policyjne wideorejestratory zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach.

Pruszkowscy policjanci odnotowali od piątku do wtorku 28 kolizji i 1 wypadek drogowych, w którym jedna osoba została ranna. Funkcjonariusze zatrzymali 6 osób, które prowadziły pojazdy będąc pod wpływem alkoholu.

Ogółem podczas pięciu dni policyjnych działań funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili 1410 badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Na 406 kierujących nałożyli mandaty karne, między innymi za wykroczenia: przekroczenie prędkości 182, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej 13, jazdę bez wymaganych świateł 7. W obszarze zabudowanym 17 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h i zgodnie z przepisami stracili prawo jazdy.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: