Bilans Akcji "Znicz" w powiecie grodziskim

Działania grodziskich policjantów w ramach akcji „ZNICZ” jak zwykle w tym okresie były ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno na drogach, jak też w miejscach zamieszkania. Grodziscy policjanci dbali o bezpieczeństwo użytkowników dróg razem z funkcjonariuszami Straży Miejskich, Straży Pożarnej i Żandarmerii Wojskowej. Na drogach naszego powiatu doszło niestety do 1 tragicznego wypadku oraz do 4 kolizji. Policjanci zatrzymali też 8 nietrzeźwych kierujących.

Akcja "Znicz 2014” trwała 4 dni. W tym czasie grodziscy policjanci wspomagani przez strażników miejskich i funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej sprawdzali, czy kierowcy poruszają się z bezpieczną prędkością, badali ich trzeźwość, kontrolowali również stan techniczny pojazdów. Wszystko po to, aby użytkownicy dróg bezpiecznie dotarli na groby bliskich i z nich wrócili. Mimo dużego natężenia ruchu, na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonie cmentarzy nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń drogowych.

Niestety, 1 listopada doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym zginęła 1 osoba. Tuż po 17.00 w miejscowości Gole kierujący mercedesem podczas wyprzedzania volvo potrącił jadącego w przeciwnym kierunku rowerzystę. 62-letni mężczyzna zginął na miejscu wypadku. Dodatkowo policjanci byli wzywani do 4 kolizji, dwie z nich spowodowali nietrzeźwi kierowcy. Zatrzymanych zostało również 8 osób, które kierowały swoimi pojazdami po alkoholu. W stanie nietrzeźwości było 4 kierowców samochodów i 1 rowerzysta, stan po użyciu alkoholu potwierdził się u 2 kierowców i 1 motorowerzysty.

Na terenie powiatu grodziskiego już po raz trzeci w działania na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach w okolicach cmentarzy włączyli się także druhowie z OSP w Baranowie. W dniach największego ruchu policjanci korzystali z ich wiatrakowca i z góry wyznaczali miejsca, w które należy skierować policyjne załogi. Policjanci i strażacy z wiatrakowca obserwowali ruch na autostradzie, drogach krajowych, a także ulicach prowadzących do nekropolii w całym powiecie.
 
kz
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: