Dzieci w Golach na prawdziwą salę gimnastyczną czekały prawie 80 lat. Jest szansa, że ich marzenia się spełnią, gdyż projekt jej budowy przeszedł pozytywnie ocenę formalno-merytoryczną naboru do programu „Sportowa Polska”.

Pierwsze plany budowy sali zostały opracowane tuż po zakończeniu II wojny światowej. Inicjatorem budowy był ówczesny kierownik szkoły Czesław Połeć oraz radny gospodarz wsi Gole Marian Fabisiak. Uzyskano wtedy subwencję z Wydziału Powiatowego w wysokości 150 tys. zł oraz zwieziono 90 tys. cegieł i 100 kwintali wapna. Niestety, w skutek zmian w Radzie Gminy inwestycji zaniechano. Jest jednak szansa, że sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia powstanie przy Zespole Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej w Golach.

Pod koniec sierpnia rozstrzygnięto pierwsze wyniki naboru do programu „Sportowa Polska”. Wśród pozytywnie rozpatrzonych wniosków znajduje się również ten złożony przez Gminę Baranów, na zadanie „Budowa pierwszej pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golach”. Projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 3,8 mln zł. Gratulujemy młodzieży i zespołowi ze szkoły w Golach i z przyjemnością będziemy śledzić powstawanie nowej sali.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: