Podsumowanie akcji "Znicz 2019" w powiecie grodziskim

Ostatnie 4 dni były okresem wytężonej pracy dla wszystkich policjantów. Szczególnie dużo zadań w czasie trwania akcji „Znicz” mieli funkcjonariusze drogówki. Na szczęście na drogach naszego powiatu było dość bezpiecznie. Nie doszło do żadnego wypadku, policjanci byli wzywani tylko do 14 kolizji. Po licznych kontrolach zatrzymanych i wyeliminowanych z ruchu zostało 5 nietrzeźwych kierujących.

Akcja "Znicz 2019”  trwała 4 dni – od 31 października do 3 listopada. W tym czasie funkcjonariusze,  jak zawsze, sprawdzali, czy kierowcy poruszają się z bezpieczną prędkością, korzystają z pasów bezpieczeństwa, badali ich trzeźwość i stan techniczny pojazdów. Wszystko po to, aby  użytkownicy dróg bezpiecznie dotarli na groby bliskich i z nich wrócili.

Mimo dość dużego natężenia ruchu, na drogach powiatu grodziskiego było dość bezpiecznie. W czasie tych dni nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci byli wzywani do 14 kolizji, większość z nich wystąpiła w pierwszym dniu działań. Po kontrolach stanu trzeźwości kierujących, policjanci zatrzymali 5 osób, które kierowały swoimi pojazdami w stanie nietrzeźwości. Wśród nich był 1 rowerzysta i 4 kierowców samochodów.

W czasie akcji „Znicz” policjanci nie otrzymali zgłoszeń dotyczących kradzieży w okolicach cmentarzy, ani innych przestępstw, które miałyby zakłócić spokojne przeżywanie tych ważnych dla mieszkańców i gości dni.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: