O zagrożeniach m.in. zgłaszanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”, a także o stanie bezpieczeństwa i podejmowanych działaniach rozmawiali wczoraj grodziscy policjanci z mieszkańcami gminy Żabia Wola. Uczestnicy debaty społecznej mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i pracy. Najwięcej uwag dotyczyło zagrożeń w ruchu drogowym.

Wczoraj o godz. 18.00 w budynku świetlicy w Słubicy Dobrej odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu wziął udział I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Mazowieckim - podinspektor Wojciech Bogiel oraz policjanci Posterunku Policji i Komendy Powiatowej, a także wójt gminy- Pan Piotr Rybka i zainteresowani bezpieczeństwem mieszkańcy gminy Żabia Wola.

Podczas debaty Kierownik Posterunku Policji w Żabiej Woli asp. szt. Piotr Zarębski przedstawił prezentację dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie gminy w bieżącym roku. Omówił również działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i sposób posługiwania się nią. Uczestnicy poznali też zagrożenia zgłaszane za pośrednictwem Mapy. Ważnym elementem spotkania było też zapoznanie z programem „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacją „Moja Komenda”.

W czasie rozmowy na temat lokalnych zagrożeń uczestnicy byli zainteresowani szczególnie działaniami policjantów w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, głównie przekraczaniem dozwolonej prędkości jazdy i ograniczeń tonażu pojazdów. Policjanci przekazali również informacje na temat zagrożeń związanych z oszustwami metodą „na policjanta” oraz włamaniami i kradzieżami na posesjach. Obecny na spotkaniu dzielnicowy tego rejonu z uwagą przyjmował wszystkie informacje mieszkańców, które będą podstawą do organizowania działań profilaktycznych w omawianych sprawach. Dokładne wnioski i uwagi mieszkańców zostały zapisane i będą uwzględniane w toku codziennych służb policjantów.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: