Nowy komendant grodziskiej Policji

W miniony piątek, 21 lutego br., w grodziskiej Mediateki odbyła się uroczystość z okazji zakończenia służby w Policji Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz. insp. Dariusza Lubańskiego. Pełniącym obowiązki komendanta został jego pierwszy zastępca podinspektor Wojciech Bogiel.

W uroczystym pożegnaniu komendanta Dariusza Lubańskiego udział wzięli przedstawiciele samorządów lokalnych, sądu, prokuratury, służb mundurowych, instytucji i urzędów, policjanci i pracownicy grodziskiej Policji, a także policyjni emeryci i wiele osób związanych z jednostką. Wszyscy zebrani podziękowali odchodzącemu Komendantowi za wieloletnią owocną służbę, pełnioną niemal w całości w grodziskiej komendzie.

Inspektor Dariusz Lubański służbę w Policji rozpoczął 1 października 1990 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Grodzisku Maz. Po dwóch latach służby objął stanowisko dzielnicowego Rewiru Dzielnicowych. Następnie pracował w tej samej jednostce Policji w Wydziale Kryminalnym, zajmując stanowiska wykonawcze, a także kierownicze. Z pionem kryminalnym był związany do 2001 roku, kiedy został mianowany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Jaktorowie. W latach 2007- 2011 pracował w Biurze Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji w Warszawie. W 2011 r. wrócił do grodziskiej komendy i objął stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji.

Z dniem 28 września 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Mazowieckim, które piastował do dziś. W czasie swojej wieloletniej służby, w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć odznaczony został srebrnym medalem „Za Długoletnią Służbę” oraz złotą i srebrną odznaką „Zasłużony Policjant”.

Jego następcą został I zastępca Podinspektor Wojciech Bogiel. Urodził się on 13 maja 1971 roku w Wyszogrodzie. Jest absolwentem Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Służbę w Policji rozpoczął 20 listopada 1995 roku w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie, gdzie pracował do 2006 roku, zajmując  stanowiska wykonawcze, a następnie kierownicze. W 2006 roku został  mianowany na stanowisko eksperta Wydziału Sztab Policji w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa I, a w 2010 roku został Zastępcą Naczelnika tego wydziału. W 2012 roku objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Stołeczne Stanowisko Kierowania w Komendzie Stołecznej Policji. W 2014 roku zostały mu powierzone obowiązki  I Zastępcy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V, a rok później został mianowany na to stanowisko.

Z dniem 29 listopada 2016 roku został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz. Odznaczony Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Złotą i Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant. Jest żonaty, ma 3 dzieci. Interesuje się muzyką i sportem.

Nowemu komendantowi życzymy wielu sukcesów!

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Nowy komendant grodziskiej Policji


To może Cię zainteresować: