Jak zawsze podczas okresu świątecznego policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców. Szczególnym miejscem wytężonej służby były drogi. W powiecie grodziskim uczestnicy ruchu korzystali z nich bezpiecznie. Od wtorku do niedzieli doszło do dwóch wypadków drogowych. W ciągu 6 dni grodziscy policjanci byli wzywani do 12 kolizji. Podczas licznych kontroli funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.

Podobnie jak w minionych latach policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo w okresie przedświątecznym i świątecznym, prowadząc akcję „Bezpieczny Weekend- Boże Narodzenie”. W ciągu 6 dni na drogach powiatu grodziskiego doszło do 2 wypadków drogowych  i 12 kolizji. Zatrzymanych zostało 3 nietrzeźwych kierujących.

24 grudnia w Międzyborowie doszło do wypadku, w którym ranna została 63-letnia kobieta, potrącona na przejściu dla pieszych przez kierującą VW.

Do drugiego wypadku doszło 26 grudnia. Kierująca toyotą jadąc ul. Królewską podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu fordem. W wyniku zderzenia obu pojazdów kierująca toyotą oraz pasażerka forda zostały przewiezione do szpitala.

Podczas licznych kontroli trzeźwości funkcjonariusze zatrzymali troje kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości. Mieli po ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mimo tego iż święta już za nami, policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pieszym przypominamy o obowiązku używania elementów odblaskowych. Dotyczy to nie tylko osób poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Do noszenia odblasków zachęcają również pieszych przemieszczających się ulicami miast.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: