Jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, jak zachowywać się w pobliżu jezdni, jak bezpiecznie podróżować samochodem - te i inne zagadnienia były tematem zajęć dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5. Informacje o bezpiecznym zachowaniu na drodze i praktyczną lekcję na przejściu dla pieszych przygotowali dla nich grodziscy policjanci i przedstawiciele marketu „Mrówka”. Dzieci dowiedziały się też jak ważne jest używanie elementów odblaskowych i zobowiązały się nosić opaski, które otrzymały od sympatycznej maskotki.

Na przejściu dla pieszych przy ul. Zondka użytkownicy dróg mogli spotkać ostatnio wyjątkową grupę osób. Uczniowie najmłodszych klas ze Szkoły Podstawowej  Nr 5 mieli tam praktyczną lekcję bezpieczeństwa, przygotowaną przez grodziskich policjantów i przedstawicieli marketu „Mrówka”. Dzieci pod opieką funkcjonariusza i sympatycznej maskotki uczyły się jak prawidłowo zachowywać się na drodze jako piesi.

Zajęcia pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką” polegały głównie na nauce prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Zanim dzieci dotarły na miejsce działań, policjant przekazał im najważniejsze zasady zachowania na ulicy. Następnie, po obserwacji ruchu ulicznego, uczniowie przypominali sobie zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Gdy policjant potwierdził, że znają już teorię, rozpoczęła się lekcja praktyczna.  

W czasie zajęć dzieci obserwowały też zachowania innych użytkowników dróg. Dowiedziały się między innymi, że nie można przejeżdżać rowerem przez przejście dla pieszych, a także jak niebezpieczna dla pieszych jest jazda bez włączonych świateł w pojazdach. Policjant przypomniał im też jak bezpiecznie podróżować samochodem. Uczniowie zobowiązali się do przestrzegania wszystkich zasad i przekazywania ich innym uczestnikom ruchu drogowego, zwłaszcza rodzicom.

Jednym z elementów zajęć był również pokaz radiowozu, który bardzo interesował najmłodszych. Uczestnicy zajęć otrzymali opaski odblaskowe i zobowiązali się do ich używania podczas jesiennych pieszych podróży do i ze szkoły.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Lekcje bezpieczeństwa z Policją i Mrówką


To może Cię zainteresować: