Okres majowego wypoczynku już za nami. Był to czas wytężonej pracy dla policjantów. W ciągu 6 dni funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców, prowadząc działania „Bezpieczny majowy weekend 2019”. W tym czasie policjanci grodziskiej drogówki byli wzywani do 2 wypadków i 14 kolizji. Podczas kontroli ujawnili 6 kierujących pod wpływem alkoholu.

W ciągu ostatnich 6 dni grodziscy policjanci szczególnie strzegli bezpieczeństwa na drogach oraz dbali o przestrzeganie zasad porządku publicznego. Funkcjonariusze drogówki kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Sprawdzali między innymi stosowanie się do ograniczeń prędkości, obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów oraz prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących.

Na drogach powiatu grodziskiego w tym czasie mundurowi byli wzywani do 2 wypadków i 14 kolizji drogowych. 30 kwietnia w Grodzisku Maz. na ul. Żyrardowskiej doszło do zderzenia daci z karetką pogotowia ratunkowego, na skutek którego pasażer ambulansu doznał obrażeń ciała. 5 maja w Henryszewie nietrzeźwa kierująca volkswagenem przejechała skrzyżowanie i wjechała na teren posesji, gdzie uderzyła w budynek. Pasażer tego pojazdu trafił do szpitala, a kierująca z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie do policyjnej celi.

 W czasie licznych kontroli na wielu drogach, policjanci ujawnili jeszcze 2 innych kierowców samochodów oraz 3 rowerzystów, którzy wsiedli za kierownice swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. Policjant grodziskiej drogówki jadący na służbę 5 maja po 13.00 zatrzymał kierowcę volkswagena, który jechał drogą w Chylicach Kolonii. Po badaniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że wsiadł za kierownicę auta mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mimo, że weekendowa akcja się zakończyła, policjanci cały czas prowadzą działania, które mają uświadomić użytkownikom dróg zagrożenia, jakie mogą wystąpić podczas każdej podróży.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: