23 października w sali Urzędu Gminy w Nadarzynie odbyły się debaty społeczne na temat bezpieczeństwa mieszkańców gminy Nadarzyn. Podczas debaty ewaluacyjnej Komendant Komisariatu Policji podinsp. Marcin Kwiatkowski odniósł się do problemów zgłaszanych podczas spotkania w 2022 roku. Natomiast podczas debaty inicjującej komendant przekazał informacje między innymi o podejmowanych działaniach i stanie bezpieczeństwa, a także zagrożeniach zgłaszanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”. Uczestnicy debaty mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat poczucia bezpieczeństwa w swojej okolicy. Pytania dotyczyły głównie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj po godzinie 18.00 w sali Urzędu Gminy Nadarzyn odbyły się debaty społeczne – pierwsza debata ewaluacyjna, podczas której policjanci odpowiedzieli na problemy i pytania zgłoszone podczas debaty zeszłorocznej. Druga debata- ewaluacyjna odnosiła się do pracy policjantów w 2023 roku.

W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczyli: Komendant Powiatowy Policji - inspektor Michał Pisarski, Komendant Komisariatu Policji w Nadarzynie- podinspektor Marcin Kwiatkowski, dzielnicowy - st. asp. Marcin Deka,  asystent Wydziału Ruchu Drogowego KPP - mł. asp. Michał Kozikowski oraz  oficer prasowy – asp.szt. Monika Orlik.

Podczas debaty inicjującej Komendant Komisariatu Policji w Nadarzynie podinsp. Marcin Kwiatkowski przedstawił informacje dotyczące stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Nadarzyn w ciągu ostatniego roku.

Uczestnikom spotkania przypomniano zasady działania oraz najczęściej zgłaszane problemy w aplikacji Krajowej Mapy  Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przekazano również podstawowe informacje o programie „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacji „Moja Komenda”.

Dla osób zainteresowanych przygotowano materiały informacyjne oraz broszury w zakresie oszustw, a także związane z włamaniami do domów oraz informatory dotyczące służby w Policji.

Wszyscy obecni na debacie policjanci z uwagą przyjmowali  informacje mieszkańców, które będą podstawą do organizowania działań prewencyjnych w omawianych sprawach. Każdy z wniosków będzie uwzględniany w toku codziennych służb, a efekty poddane analizie podczas debaty ewaluacyjnej, na którą mieszkańcy zostaną zaproszeni  w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Podczas spotkania przedstawiciele instytucji współpracujących z policją, a także radni i sołtysi- jako przedstawiciele mieszkańców podziękowali za bardzo dobrą współpracę z lokalną policją, zwłaszcza Komendantem Komisariatu- podinsp. Marcinem Kwiatkowskim. Natomiast Wójt gminy Nadarzyn – Pan Dariusz Zwoliński dziękując za dotychczasową współpracę, złożył na ręce Komendanta Powiatowego Policji- insp. Michała Pisarskiego  podziękowania dla dzielnicowej sierż.szt. Eweliny Kozłowskiej- Chłopaś za jej zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa na terenie gminy Nadarzyn.

Komendant Powiatowy Policji wraz z Komendantem Komisariatu Policji  podziękował Panu Wójtowi Gminy za wsparcie lokalnej Policji w działaniach oraz wspópracę w osiąganiu wspólnych celów dotyczących bezpieczeństwa mieszkańcówm gminy Nadarzyn.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: