O stanie bezpieczeństwa w mieście, zagrożeniach m.in. zgłaszanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”, a także o podejmowanych działaniach rozmawiali 15 marca 2018 roku, grodziscy policjanci z mieszkańcami Podkowy Leśnej. Uczestnicy debaty społecznej mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w mieście oraz dowiedzieć się więcej o nowych narzędziach do zgłaszania zagrożeń i kontaktu z funkcjonariuszami.

Wczoraj o godz. 18.30 w Zespole Szkół w Podkowie Leśnej odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Mazowieckim- inspektor Dariusz Lubański oraz policjanci Posterunku Policji i Komendy Powiatowej, a także burmistrz Podkowy Leśnej- Artur Tusiński i zainteresowani bezpieczeństwem mieszkańcy miasta.

Podczas debaty Kierownik Posterunku Policji w Podkowie Leśnej – asp.szt. Małgorzata Witkowska przedstawiła prezentację dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie miasta. Omówione zostało także działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i sposób posługiwania się nią. Uczestnicy poznali też zagrożenia zgłaszane za pośrednictwem Mapy. Ważnym elementem spotkania było też zapoznanie z programem „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacją „Moja Komenda”.  

W czasie rozmowy uczestnicy zgłaszali miejsca, w których dochodzi do zagrożeń, szczególnie w ruchu drogowym, byli również zainteresowani funkcjonowaniem posterunku i działaniami prewencyjnymi podejmowanymi przez funkcjonariuszy. Wszystkie wnioski i uwagi mieszkańców, które leżą w kompetencjach Policji zostały przyjęte do realizacji i będą uwzględniane w toku codziennej służby.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: