O stanie bezpieczeństwa i podejmowanych działaniach, a także zagrożeniach zgłaszanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”, grodziscy policjanci rozmawiali wczoraj z mieszkańcami Milanówka. Uczestnicy debaty społecznej mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Zadawane pytania dotyczyły głównie zagrożeń w ruchu drogowym oraz zachowań osób w miejscach publicznych.

Wczoraj w Milanówku odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu wziął udział Komendant  Powiatowy Policji w Grodzisku Maz., komendant i dzielnicowi z miejscowego komisariatu oraz Zastępca Burmistrza miasta i zainteresowani bezpieczeństwem mieszkańcy.

Podczas debaty Komendant Komisariatu Policji w Milanówku- podkom. Dariusz Domasiewicz podsumował działania policjantów podjęte w zakresie zagrożeń zgłoszonych podczas poprzedniej debaty oraz przedstawił prezentację dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie miasta w ciągu ostatniego roku. Omówił między innymi strukturę jednostki, liczbę przeprowadzonych interwencji, skalę przestępczości i osiagnięte wyniki. W kolejnej części debaty zostały przedstawione zagrożenia naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przypomniany sposób jej działania. Ważnym elementem spotkania było też zapoznanie z programem „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacją „Moja Komenda”. Komendant oraz obecni na debacie dzielnicowi omówili działania w ramach tych narzędzi. Uczestnicy mogli skorzystać z przygotowanych materiałów w zakresie oszustw, a także z informatorów dotyczących służby w Policji.

W czasie dyskusji  na temat lokalnych zagrożeń uczestnicy byli zainteresowani bezpieczeństwem na wskazanych drogach Milanówka oraz monitorowaniem miejsc publicznych, gdzie może dochodzić do zagrożeń dla mieszkańców i niszczenia mienia.

Wszyscy obecni na debacie policjanci z uwagą przyjmowali  informacje mieszkańców, które będą podstawą do organizowania działań prewencyjnych w omawianych sprawach. Każdy z wniosków będzie uwzględniany w toku codziennych służb, a efekty poddane analizie podczas debaty ewaluacyjnej, na którą mieszkańcy zostaną zaproszeni w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: