Policyjny dron w działaniach pruszkowskiej "drogówki"

W codziennych działaniach służących poprawie bezpieczeństwa użytkowników dróg wykorzystywany jest różnego rodzaju sprzęt. Służbę mundurowych z drogówki wspomagają nie tylko radiowozy, nowoczesne urządzenia mierzące prędkość pojazdów, ale także bezzałogowy statek powietrzny. W minionym tygodniu działania z użyciem policyjnego drona zostały przeprowadzone na drodze 719.

Dzięki wykorzystaniu bezzałogowego statku powietrznego policjanci z pruszkowskiego wydziału ruchu drogowego mają możliwość nadzorowania ruchu także z powietrza. W minionym tygodniu funkcjonariusze używali drona na drodze 719 w Piastowie. Podczas kilkudziesięciu minut pracy dron zarejestrował kilka wykroczeń nie stosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej.

Dron został przekazany pruszkowskim policjantom jesienią 2020 roku w ramach projektu pn. „Dostosowanie zasobów sprzętowych służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego do dynamicznego rozwoju sieci TEN-T” realizowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Srodowisko 2014-2020. Otrzymany sprzęt jest wykorzystywany przez funkcjonariuszy do ujawniania wykroczeń drogowych i poprawiania w ten sposób bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg powiatu

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Policyjny dron w działniach pruszkowskiej "drogówki"


To może Cię zainteresować: